Artyści przestrzeni i artyści słowa – kto tworzy nowoczesną literaturę górską?

W ubiegłym tygodniu w naszej Filii odbył się wykład doktora Przemysława Kaliszuka pod tytułem „Artyści przestrzeni i artyści słowa – kto tworzy nowoczesną literaturę górską?” w ramach cyklu otwartych wykładów z historii sztuki „Artysta jako geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner”.

Biblioteka za sto lat - wernisaż wystawy pokonkursowej

Jak będą wyglądać biblioteki przyszłości? Chociaż nie znamy odpowiedzi na to pytanie, wyobraźnia i talent twórczy dzieci i młodzieży pozwoliły myślami przenieść się w czasie i puścić wodze fantazji. Stało się tak za sprawą konkursu plastycznego "Biblioteka za sto lat" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 17 czerwca 2024 roku w Biotece miało miejsce wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy, na której możemy zobaczyć najlepsze prace - wyróżniające się kreatywnością i prezentujące dużą wrażliwość estetyczną.

Pieniądze nie rosną na drzewach. Warsztat połączony z grą biznesową

12 czerwca 2024 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się ostatni już warsztat dla młodzieży w ramach projektu „Pieniądze bez tabu” dofinansowanego przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” - II Edycja.

Podczas gry biznesowej uczestnicy ponownie wcielili się w rolę przedsiębiorców, którzy działając na wolnym rynku zmuszeni są do podejmowania decyzji biznesowych. Kupowali, sprzedawali, negocjowali, szukali okazji, podbijali ceny, a wszystko w interakcji z pozostałymi uczestnikami.

Unikat. Sztuka papieru - wernisaż wystawy Sylwii Lis-Persony

Jubileuszowy rok działalności Galerii OKNA upływa pod znakiem niespodzianek. Zwykle na ekspozycjach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie króluje malarstwo, zwłaszcza akwarela, ale od czasu do czasu galeria przy ul. Peowiaków 12 pokazuje swoje odmienne oblicze.

Kruchość, nieprzewidywalność i współpraca z piękną, ale kapryśną naturą - między innymi te cechy definiują twórczość Sylwii Lis-Persony, której wernisaż wystawy “Unikat. Sztuka papieru” odbył się 13 czerwca 2024 roku.

 

Jean Michel Folon, artysta (nie)codzienny

5 czerwca w Filii nr 2 MBP w Lublinie odbyło się kolejne wydarzenie w ramach XV edycji otwartych wykładów z historii sztuki „Artysta jako geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner”.