"Guernica" Picassa w gabinecie (krzywych) luster

Guernica Picassa w gabinecie (krzywych) luster” to wykład dr. Marcina Pastwy, który 13 października, w Filii nr 2 wygłosił w ramach cyklu „Dzieło sztuki jako zwierciadło historii”.
Omawiany obraz po raz pierwszy został zaprezentowany na wystawie w Paryżu w 1937 r., a następnie był wystawiany w wielu miastach świata. Obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie.

Od wokalisty do dziennikarza i krytyka muzycznego

14 października w Filii nr 2 odbyło się przedostatnie już wydarzenie w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gościem spotkania pt. "Od wokalisty do dziennikarza i krytyka muzycznego" był Jarek Szubrycht, dziennikarz "Gazety Wyborczej" oraz redaktor naczelny magazynu "GaMa".

Kronikarz czasów popkultury

8 października w Filii nr 2 odbyło się spotkanie pt. "Kronikarz czasów popkultury", w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Naszym gościem był Grzegorz Brzozowicz, dziennikarz muzyczny, współpracujący m.in. z Non Stopem, Magazynem Muzycznym, Gazetą Wyborczą, Machiną.

Trzy plansze wystawy "Kino Różewiczów"

W Filii nr 29 zakończył się, trwający trzy dni, projekt "Różewicz. Literacko, teatralnie, filmowo".

VII Ogólnopolska Noc Bibliotek - Czytanie wzmacnia

"Czytanie wzmacnia" - pod takim hasłem przebiegała tegoroczna Noc Bibliotek.
W promocję czytelnictwa włączyły się placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Przygotowane były wernisaże wystaw, spotkania autorskie i liczne rodzinne warsztaty. Ta ogólnopolska akcja miała pokazać, że nasze filie, to miejsca spotkań nie tylko z literaturą i sztuką, ale też miejsca sprzyjające integracji, rozwijaniu zainteresowań i talentów artystycznych.