NASZE "POL-OWANIE" - wystawa fotograficzna

28 czerwca 2022 roku, podczas tradycyjnych "Spotkań przy samowarze" w Filii 13, gościliśmy Wiktora Kowalczyka, kierownika Dworku Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie (Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie).

Z klasztornych opowieści... Czytanie performatywne z Lublinem w tle

Mroczne legendy i mrożące krew w żyłach relacje rozbrzmiały w lubelskim Centrum Kultury podczas performatywnego czytania z Lublinem w tle pod hasłem “Z klasztornych opowieści”. 24 czerwca w sali Rozdroży nr 1 zgromadzona publiczność mogła poznać m.in. legendę o zamurowanej zakonnicy, opowieści o duchu ukazującej się pięknej panny oraz wiele innych tajemnic, które kryją mury zabytkowego gmachu przy ul. Peowiaków 12.

Jesziwas Chachmej Lublin – odrodzenie. Wernisaż wystawy

Fotografie dokumentujące ostatnie 14 lat działalności lubelskiej Jesziwy można oglądać w Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Braci Wieniawskich 5 w Lublinie. 15 czerwca w obecności licznie zgromadzonych gości odbyło się otwarcie wystawy "Jesziwas Chachmej Lublin- odrodzenie" autorstwa lubelskiego fotografa, Jerzego Liniewicza.

Spotkanie z Marcinem Mellerem

23 czerwca w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kleeberga 12a gościliśmy Marcina Mellera. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Foto czarno-białe - otwarcie wystawy

 

„Foto czarno-białe" to wystawa, która została otwarta w środowe popołudnie w Galerii Biblio. Autorami prezentowanych fotografii są debiutujący studenci z kierunku ISP Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.