Konstytucja 3 Maja

Z okazji Roku Konstytucji 3 Maja Filia nr 36 MBP zaprasza na wystawę. Ekspozycja przybliża okoliczności powstania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, o której 230 lat temu zachodnia prasa pisała "Rewolucja bez przemocy, cud, narodziny narodu wolnych ludzi".
Wystawę "Konstytucja 3 Maja", którą przygotowała Zuzanna Kaczorowska z Filii nr 5 MBP w Lublinie, będzie prezentowana do końca października.

Seniorzy siedzący w kółku na krzesłach

Po wakacyjnej przewie Klub Seniora "Felin" wznowił działalność.
W sierpniu seniorzy wykonywali ćwiczenia z użyciem sylogizmów oraz wyodrębnianiem figur z przestrzeni, pracowali z tekstem i ćwiczyli kreatywność.
W wrześniu, oprócz ćwiczeń umysłowych, zadań matematycznych oraz językowych członkowie klubu uczestniczyli też w projekcji filmowej i słuchali piosenek w wykonaniu pracowników Zespołu Ośrodków Wsparcia. Spotkania te prowadził psycholog i muzykolog, pan Tomasz Kopacz.

Książka i tablet

We wrześniu w Filii nr 36 zorganizowaliśmy cztery spotkania dla uczniów Przedszkola 84 oraz Szkoły Podstawowej nr 52. Głównym bohaterem zajęć był Stanisław Lem. Dzieci mogły badać świat Stanisława Lema dzięki wystawie interaktywnej Bajki robotów – eksploratorium Stanisława Lema w bibliotece.

Cztery kobiety podczas zajęć z wykorzystaniem tableta

We wrześniu seniorzy wzięli udział w spotkaniu z okazji Roku Stanisława Lema. Uczestnicy zajęć eksplorowali świat Lema dzięki wystawie Lem oraz wystawie interaktywnej Bajki robotów – eksploratorium Stanisława Lema w bibliotece. W czasie zajęć wykorzystaliśmy roboty Photon i Genibot, płytkę Makey Makey kostki Merge Cube i książki AR: Bugs, IDinasaur, O wilku, który nie zjadł nikogo, O księciu, który dostał kosza i Mały Książę. Seniorzy poznali narzędzia pomagające w nauce programowania i obejrzeli film dokumentalny o Stanisławie Lemie.

Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej portret Stanisława Lema, po prawej kompozycja fotografii z jego wizerunkiem

Sto lat temu, we wrześniu 1921 roku, we Lwowie urodził się Stanisław Lem – polski pisarz, autor fantastyki naukowej i futurolog, którego książki przetłumaczone zostały na ponad czterdzieści języków. Wrzesień w Filii nr 36 poświęciliśmy właśnie Stanisławowi Lemowi i jego twórczości. Z okazji Roku Stanisława Lema na Facebooku Filii nr 36 każdego dnia pod hasłem „Lem na dziś” przeczytacie cytat z twórczości tegoż pisarza. Natomiast od 13 września zajdziecie tam również „Cząstki Lema”, które przybliżą Wam biografię Stanisława Lema.