Ukochany Bałtyk

W lipcu i sierpniu Filia nr 36 zaprasza na wystawę fotografii Krystyny Staś "Ukochany Bałtyk".
Na wystawie prezentowane są fotografie z lat 1998, 2005, 2015, 2017 i 2018 z Kołobrzegu i Ustronia Morskiego.

Rodzinne warsztaty cyrkowo-ruchowe

We współpracy z Fundacją Ośmiornice Kreatywności w Filii nr 36 został zrealizowany cykl rodzinnych warsztatów cyrkowo-ruchowych. Wszystkim wiadomo, że ruch to zdrowie, jednak te warsztaty, to coś więcej. Dzięki nim rodzice i dzieci nie tylko mogli poprawić swoją kondycję, ale też spędzili wspólnie czas oraz zacieśnili więzi.

Jak ongiś mówiono, czyli o archaizmach

W czasie czwartkowego spotkania Akademii Seniora w Filii nr 36 "Jak ongiś mówiono, czyli o archaizmach" seniorzy wysłuchali prelekcji na temat archaizmów i neologizmów. Do wykonania mieli ćwiczenia z rozpoznawania dawnych, już dziś nieużywanych słów, co nie sprawiło im kłopotu. Jednak zadanie polegające na nazwaniu krewnych staropolskimi określeniami stopni pokrewieństwa wymagało już większego wysiłku.

Władysław Stanisław Reymont. Aktor, medium, pisarz, noblista

W ramach obchodów Lubelskich Dni Seniora oraz Roku Władysława Stanisława Reymonta seniorzy z Akademii Seniora działającej w Filii nr 36 wysłuchali prelekcji "Władysław Stanisław Reymont. Aktor, medium, pisarz, noblista".

 Akcja Żonkile

19 kwietnia obchodziliśmy 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Filia nr 36 kolejny rok zaangażowała się w Akcję Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie wysłuchali opowiadania "Czelendż" autorstwa Rafała Witka. Tematem zajęć była odwaga, którą możemy wykazywać się także w naszym codziennym życiu. Wspólnie opracowaliśmy "przepis na odwagę", a dzieci wykonały do niego ilustracje.
Prowadzenie zajęć: Katarzyna Stępień