Filia nr 36 na festynie parafialnym

Jak co roku Filia 36 zaprezentowała swój dorobek w czasie festynu parafialnego przy kościele Trójcy Przenajświętszej. Panie Ela i Kasia przygotowały też dla najmłodszych uczestników festynu spektakl teatrzyku kamishibai.

Dzielnicowe Warsztaty Kultury w Filii nr 36

6 maja 2024 roku ruszyła kolejna edycja warsztatów cyrkowych w Filii nr 36. Zapraszamy wszystkich, których rozpiera energia oraz tych, którzy lubią ruch. Dobra zabawa gwarantowana. Spotkania w każdy poniedziałek o godzinie 16.30.

Powstanie w getcie warszawskim

19 kwietnia, z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, w naszej Bibliotece odbyły się zajęcia dla młodszych dzieci na temat wspomnień i ich roli w naszym życiu. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto pielęgnować pamięć o ważnych wydarzeniach, historii i w jaki sposób można to robić.

"Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza" - wystawa pokonkursowa
Filia nr 36 zaprasza na wystawę z okazji Roku Czesława Miłosza. Pokonkursowa wystawa prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Akademia Seniora: spotkanie o Marku Hłasce

11 kwietnia odbyło się spotkanie Akademii Seniora o Marku Hłasce, jednym z patronów 2024 r. W tym roku przypada 90. rocznica urodzin pisarza. W uchwale Sejmu napisano:
„Swą bezkompromisowością, także wobec komunistycznej rzeczywistości, przyciągał do siebie pokolenia młodych ludzi z różnych zakątków świata”.