Z Lublina do Lwowa. Książki z MBP dla ukraińskich bibliotek

Ponad 400 książek polskojęzycznych przekazała Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie dla lwowskich bibliotek. Wśród nich są zarówno tytuły reprezentujące kanon literatury polskiej, jak również przekłady książek zagranicznych.

 

Narodowe Czytanie 2022 - "Ballady i Romanse"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie po raz jedenasty włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W poprzednich latach czytaliśmy m.in. dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz „Nowele polskie”. W tym roku przenieśliśmy się do tajemniczego świata "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza - wydanego w Wilnie w 1822 roku poetyckiego zbioru, który do dziś jest uważany za manifest polskiego romantyzmu.

Uroczy Lublin - wystawa w Galerii OKNA

Czasem piękny i powszechnie znany, czasem oryginalny i nieoczywisty, ale zawsze przyciągający wzrok - Lublin w różnych odsłonach mogą podziwiać goście Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 5 lipca o godzinie 18:00 na pierwszym piętrze budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12 odbył się wernisaż wystawy “Uroczy Lublin”.

Lato w Mieście. Lato w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie jak co roku włączyła się w lubelską akcję Lato w Mieście. Wakacje w filiach naszej placówki upływają pod znakiem warsztatów i spotkań o wszechstronnej tematyce. Dzieci spędzają czas na kreatywnej zabawie, przy okazji ucząc się nowych umiętności i w lekkiej formie przyswajając ciekawe informacje. W tym roku w wielu filiach odbywają się także zajęcia dla dzieci z Ukrainy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z wakacyjnych zajęć dla dzieci w poszczególnych filiach.

NASZE "POL-OWANIE" - wystawa fotograficzna

28 czerwca 2022 roku, podczas tradycyjnych "Spotkań przy samowarze" w Filii 13, gościliśmy Wiktora Kowalczyka, kierownika Dworku Wincentego Pola na Kalinowszczyźnie (Oddział Muzeum Narodowego w Lublinie).