XIX Tydzień Bibliotek  "Biblioteka – świat w jednym miejscu".

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku program Miejskiej Biblioteki Publicznej oferował bardzo ciekawe wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

 

XI Festiwal Słowa i Obrazu

26 kwietnia 2022 (wtorek) godz. 10.00 odbył się finał XI Festiwalu Słowa i Obrazu w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie.

Więcej o finale Festiwalu:
Wyniki
Galeria

Rzeczywiste - nierzeczywiste - Adam Papke

Wczorajszy wernisaż Adama Papke w Galerii OKNA MBP był niezwykle udany. "Adam Papke jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyrazistych osobowości artystycznych wśród członków Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W malarstwie interesuje go pejzaż, a ukochał przede wszystkim akwarelę – technikę niezwykle trudną i wymagającą, niezbyt popularną wśród współczesnych malarzy.

A' Design Award & Competition

Największy na świecie i najbardziej zróżnicowany międzynarodowy konkurs designerski A' Design Award & Competition, ogłosił wyniki edycji 2021 - 2022. W konkursie startowało 114 krajów w 110 dyscyplinach związanych z projektowaniem i wzornictwem.
Przez niezależne, międzynarodowe jury, nagradzane są najlepsze produkty, projekty, a także serwisy z całego świata, wyróżniające się wyjątkowym designem, kreatywnością i zastosowaniem technologii.
Bioteka, jedna z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, została nagrodzona w tym niezwykle prestiżowym konkursie.
Jest to kolejna międzynarodowa nagroda na koncie zielonej biblioteki.
Gala wręczenia nagród odbędzie się w lipcu, we Włoszech, w bajkowej scenerii Jeziora Como.

Pałace i ogrody jako świadkowie historii

27 kwietnia 2022 r. odbyło się przedostatnie spotkanie w ramach XIII edycji otwartych wykładów z historii sztuki „Dzieło sztuki jako zwierciadło historii”. Motywem przewodnim wykładu pani Katarzyny Weinper były „Pałace i ogrody jako świadkowie historii”.