Żywe obrazy

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 53 przystąpili do udziału w projekcie edukacyjnym „Żywe obrazy”. Głównym celem projektu było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale uczniów, przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów.

Kwiaty i pejzaże w obrazach Stefanii Wójcik

Stefania Wójcik jest autorką obrazów, które emanują witalnością i zachwytem nad naturą. Pracuje w technice olejnej, akwareli oraz pasteli i batiku, zajmuje się również pisaniem ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości farb olejnych i akwarelowych. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Ja, kubizm i korozja

Autorką wystawy jest Marta Turska, studentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Cyprian Kamil Norwid - wystawa

Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Cypriana Kamila Norwida, w 200-lecie jego urodzin. Galeria Po 111 Schodach przygotowała wystawę upamiętniającą życie i twórczość najoryginalniejszego i najwszechstronniejszego narodowego poety, prozaika i dramatopisarza.
Na wystawę zapraszamy do końca marca.

Chorwacja - ciekawe miejsca

Chorwacja to słoneczny kraj, pełen wyjątkowych zabytków, cudownych krajobrazów gór i morza. Zdjęcia prezentowane na wystawie "Chorwacja - ciekawe miejsca" odzwierciedlają uroki tego pięknego kraju.