Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Zarząd Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie serdecznie zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się 27 lutego 2025 r. (czwartek o godz. 8.00) w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, przy ul Narutowicza 4.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Jubileusz w rytmie tańca horo

Podczas tegorocznego spotkania wpisującego się w obchody 90-lecia SBP na Lubelszczyźnie przenieśliśmy się na Półwysep Bałkański (starożytne nazwy to Helm co oznacza teren górzysty, Hem bądź Haemus) tworzący dużą część Europy Południowej. Słowo Bałkany pochodzi z języka tureckiego i oznacza góry. Po raz pierwszy nazwy tej użył w 1490 roku włoski humanista, poeta i prozaik Filippo Buonaccorsi zwany Kallimachem, znany w Polsce ze swej działalności na królewskim dworze Jagiellonów.

  BN_2024.jpg

   Niegdyś wierzono, że świąteczne życzenia są darem, a to, co wypowiedziane miało się spełnić. Życzymy wszystkim, aby każda chwila nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia  przepełniona była ciepłem, spokojem i wzajemną życzliwością.

   Niechaj atmosfera wigilijnej nocy, pierwsza gwiazdka i dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą niezapomniane wzruszenia w gronie najbliższych Wam osób, a szczęście i pomyślność będzie z Wami w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.

 

Zarząd Koła Miejskiego SBP

Grudzień 2024

SBP_logo.png

W imieniu Zarządu Koła Miejskiego SBP, chciałabym serdecznie zaprosić członków Stowarzyszenia na imprezę, która odbędzie się 07.02.2025 r. (piątek) w restauracji "Na Globusie" przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Targi Książki w Krakowie

W drodze do Krakowa na 27. Targi Książki postanowiliśmy zwiedzić Kościół i Klasztor Cystersów w Koprzywnicy. Opactwo to zostało ufundowane w I poł. XIII wieku przez Mikołaja Bogorię Skotnickiego i należy do najważniejszych przykładów tego typu budownictwa zakonnego w Polsce. Pierwsi mnisi wraz z opatem Teodorykiem przybyli z opactwa Marimond we Francji w 1183 roku. Kres działalności cystersów koprzywnickich położyła kasata klasztoru przez władze carskie w 1819 roku.