Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii

W październiku Filia nr 19 MBP zaprasza na pokonkursową wystawę Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii. Ekspozycja wypożyczona z Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice.

Na Wyspę Marzeń zabiorę...

Filia nr 19 rozpoczęła cykl spotkań dla dzieci ph. Czy warto mieć marzenia? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas spotkania z dziećmi z grupy zerowej Szkoły Podstawowej nr 1.

Kraina Emocji

W styczniu Filia 19 zapoczątkowała cykl spotkań dla najmłodszych ph.” Kraina Emocji”. Zajęcia te mają na celu rozbudzić u dzieci świadomość własnych emocji, umiejętność radzenia sobie z nimi, a także zdolność dostrzegania emocji u innych.

Poznajemy zawody

Po raz pierwszy w tym roku Filia nr 19 gościła sześciolatki z Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament. Na wtorkowym spotkaniu rozmawialiśmy o zawodzie bibliotekarza oraz o tym w jakich zawodach pracują rodzice.

Baśniowy świat Andersena

Ostatnie w tym roku spotkanie dla dzieci z cyklu „Baśniowy świat Andersena” przeprowadziliśmy 19 grudnia. Tym razem uczestnikami spotkania były dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z trudnym życiem bajkopisarza. W baśniach takich jak „ Brzydkie kaczątko” czy „Dzielny ołowiany żołnierzyk” szukaliśmy wątków autobiograficznych.
W drugiej części spotkania uczniowie otrzymali karty pracy z pytaniami sprawdzającymi znajomość dorobku bajkopisarza.
Monika Błotniak i Jolanta Jurkowska