Bezpłatne zajęcia z makramy

W bibliotece odbywają się stałe bezpłatne zajęcia z makramy, które cieszą się coraz większą popularnością. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję nauczyć się różnych technik wyplatania i tworzenia ozdób z makramy, co stanowi doskonałą formę relaksu i kreatywnej aktywności. Aktualnie podczas spotkań tworzymy łapacze snów. Zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania umiejętności manualnych oraz spotkania z pasjonatami rękodzieła.

List od pani Wiosny

25 kwietnia po raz pierwszy odwiedziła naszą filię najmłodsza grupa dzieci z przedszkola nr 22. Z historyjki o śwince Peppie dzieci dowiedziały się o zasadach korzystania z biblioteki. Odgadywały literki znajdujące się na przekładkach. Potem oglądały najpiękniejsze książeczki dla najmłodszych czytelników. Następnie odczytany został wiersz pt. „List od pani Wiosny”. Po wspólnej zabawie ruchowej przy muzyce, dzieci rysowały barwne motyle.

Historia Internetu

14 grudnia Filia nr 7 MBP zorganizowała lekcję biblioteczną podczas której grupa Biedronek z Przedszkola nr 22 w Lublinie, dowiedziała się o historii Internetu oraz poznała strony, które są przeznaczone dla dzieci - sieciaki.pl

Urodziny Kubusia Puchatka

18 stycznia w Filii nr 7 na urodzinach Kubusia Puchatka gościliśmy grupę Krasnali z Przedszkola nr 22 w Lublinie. Wspólnie oglądaliśmy i czytaliśmy fragmenty książek o Kubusiu.

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia, najmłodsi czytelnicy naszej fili przysłali nam drogą mailową wykonane przez siebie prace. Powstała wystawka, którą umieściłyśmy w oknie biblioteki. Czekamy na dalsze prace.
Irena Rajchert