125. rocznica urodzin Ewy Szelburg-Zarembiny

Z okazji przypadającej w tym roku 125. rocznicy urodzin Ewy Szelburg-Zarembiny spotkaliśmy się z 6-latkami z Przedszkola nr 57.

Pocztówki z podróży - spotkanie z Małgorzatą Dębowczyk

W ramach Klubu Czytelniczego "Nad Bystrzycą" gościliśmy wieloletnią podróżniczkę panią Małgorzatę Dębowczyk, która podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z podróży po Islandii, Nowej Zelandii, Japonii i Anglii.

Każdy może zostać bohaterem!

28 listopada dzieci dowiedziały się, że nawet mały człowiek może zostać bohaterem. Poznały niesamowite historie bohaterów książkowych, z których można brać przykład i uczyć się odwagi.

Kobiety w powstaniu styczniowym w Lubelskiem i na Podlasiu

29 stycznia 2024 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Klubu Czytelniczego "Nad Bystrzycą". Zaproszonym gościem był doktor Zdzisław Bieleń, który wygłosił prelekcję "Kobiety w powstaniu styczniowym w Lubelskiem i na Podlasiu". Wprowadzenie do zagadnienia wygłosił Adam Podkowa - uczeń doktora Bielenia i przewodnik Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Bajkoterapia z "Drużyną Pani Miłki" Grzegorza Kasdepke

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o wartościach. Na podstawie książki Grzegorza Kasdepke pt. "Drużyna Pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach" dzieci dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest współczucie, jak nauczyć się szacunku do innych, a także - co zrobić, aby być wytrwałym.