Patroni Roku 2024

Filia nr 10 MBP zaprasza do oglądania wystawy "Patroni Roku 2024". Wystawa swą formą i treścią zachęca do zatrzymania się na chwilę, by uzupełnić swą wiedzę na temat życia i twórczości pisarzy - patronów roku 2024.  Autorką wystawy jest Ewa Jabłońska-Sztorc. Wystaw czynna do końca czerwca.

Dzień Głośnego Czytania

W ramach Dnia Głośnego Czytania odbyły się trzy spotkania. Pierwsze w Przedszkolu Bajkowy Dworek, kolejne natomiast dla dzieci  z Przedszkola nr 52 i Szkoły Podstawowej nr 27 w Filii nr 10.

Na sztaludze zdj. Władysława Bartoszewskiego i napis Warto być przyzwoitym, Władysław Bartoszewski 1922-2015

W Roku Władysława Bartoszewskiego, Filia nr 10 MBP zachęca do oglądania wystawy ''Warto być przyzwoitym''. Fragmenty obszernych tekstów Profesora uzupełniają się wybornie z wyjątkowymi fotografiami Anny Słowik. Wystawę można oglądać przez cały rok.

Szarpię życie za brzeg listka...

W Roku Wisławy Szymborskiej, Filia nr 10 MBP zachęca do oglądania wystawy "Szarpię życie za brzeg listka...". Wiersze Poetki uzupełniają się z wyjątkowymi fotografiami Anny Słowik. Wystawę można oglądać przez cały rok.

 

Światowy Dzień Poezji

W Światowym Dniu Poezji Filia nr 10 pamięta o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, człowieku określanym mianem "żołnierz, poeta, czasu kurz". Fragmenty wierszy poety można poczytać, barwne kartoniki z nimi zabrać do domu. Dostępne są dla czytelników, którzy w tych dniach odwiedzą bibliotekę. Rok 2021 to rok Baczyńskiego, stąd wybór poety, który obdarował nas przepiękną poezją miłosną, wojenną...