Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w Filii nr 2 był wyjątkowo uroczysty. Pan Paweł Banderski, emerytowany muzyk orkiestry wojskowej w Szczecinie, tworzący własne aranżacje muzyczne do tekstów znanych utworów poetyckich, przygotował dla Pań koncert pod tytułem będącym cytatem z wiersza: „W potoku włosów twoich”.

Dzieci ze Zwolenia z wizytą w MBP Lublin

18 stycznia gościłyśmy w Filii nr 2 wycieczkę dzieci wraz bibliotekarzami z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Pomysłodawczynią i koordynatorką wycieczki do Lublina była bibliotekarka z Filii Biblioteki Publicznej w Sycynie – Lidia Kęmpińska.

Nie tylko Fatima, fado i futbol

17 marca w naszej Bibliotece odbyła się prezentacja dotycząca Portugalii autorstwa Anny Tylec – absolwentki Instytutu Romanistyki UMCS – „Nie tylko Fatima, fado i futbol”.
Na kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Inny wymiar podróży” mieliśmy szansę wysłuchać opowieści o ojczyźnie Fernando Pessoi i Amálii Rodrigues. Pani Anna Tylec przybliżyła nam tradycje, święta i zwyczaje Portugalczyków oraz przedstawiła ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju.

 

Barwy czarnego lądu

12 stycznia Filia nr 2 osiągnęła niezwykłą frekwencję. Sala wypełniła się uczestnikami spotkania podróżniczego pt. „Barwy Czarnego Lądu”. Dzięki dr. Dominikowi Maińskiemu przenieśliśmy się wyobraźnią w klimat książki Karen Blixen, „Pożegnanie z Afryką”.

Karta z kroniki informująca o spotkaniu

W piątek w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z Marcinem Wrońskim, pisarzem, który zasłynął serią książek o komisarzu Maciejewskim. Podczas spotkania Autor opowiadał o swojej dotychczasowej twórczości, metodach pracy, dawnym Lublinie przedstawionym w jego książkach i planach na przyszłe wydawnictwa. Rozmowę przeprowadziła Izabela Czop, kierownik Filii nr 38 MBP.