Ze sztuką na ty - wernisaż

„Ze sztuką na ty” to wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Serce” LSZP Lublin wykonanych pod kierunkiem Ewy Sadurskiej. Na uroczysty wernisaż w Filii nr 18 MBP przybyli autorzy prac z opiekunami. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

Literackie rocznice

Rok 2021, to Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, obchodzimy 100-lecie jego urodzin. Poeta czasu wojny, podchorąży Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, jeden z przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Zginął młodo w czasie powstania warszawskiego.

2020 - rok fizyki

Ostatnią w tym roku wystawą, przygotowaną dla Czytelników Filii nr 18 jest wystawa „2020 - rok fizyki”.

Dziecko w świecie książek

Z okazji przypadającego święta Dnia Dziecka, w naszej filii prezentowana jest wystawa „Dziecko w świecie książek”. Przedstawiamy w niej książki stworzone dla dzieci i młodzieży – te najpopularniejsze i najbardziej ulubione, od klasyków po nowości literackie, dla dzieci w każdym wieku – od niemowląt po nastolatki.

Graficy medykom

Filia nr 18 zaprasza do oglądania wystawy plakatów „Graficy medykom”.

„Graficy medykom” to akcja, której celem jest okazanie wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, w którą zaangażowało się wielu cenionych twórców grafiki. Powstało ponad 20 prac, które mają uhonorować „zwykłych bohaterów w niezwykłych czasach”.