Czwartkowe poranki

W Czwartkowe poranki w Przedszkolu nr 42, czytając bajki, baśnie i opowiadania przenosimy się do krainy niezwykłych przygód.
Dzieci z niecierpliwością czekają na czytanie książek, które uczą właściwych relacji z rówieśnikami, rozbudzają zainteresowania i zachęcają do odwiedzania osiedlowej biblioteki.
Maria Włosek

 

Karol Wojtyła jako człowiek, poeta, aktor i Papież

18 lutego podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło” byli gośćmi Filii nr 17 MBP. Uczestnicy spotkania poznali biografię Karola Józefa Wojtyły oraz obejrzeli prezentację multimedialną prezentującą różne etapy życia przyszłego papieża Jana Pawła II.

Czwartkowe bajanie

Grudniowe Czwartkowe poranki upływały w miłej, bajkowej atmosferze. Wśród czytanej literatury przeważały książki nawiązujące tematycznie do świąt Bożego Narodzenia.
Czytana literatura obfitowała w opowieści, wiersze i historie obecne w tradycji bożonarodzeniowej różnych krajów. Atrakcyjności spotkaniom dodały zajęcia plastyczne oraz próby samodzielnego czytania.
Maria Włosek

Czwartkowe bajanie

Motywem przewodnim czwartkowych spotkań w Przedszkolu nr 42 była ochrona przyrody. Czytaliśmy książki Zofii Staneckiej „Basia i śmieci” oraz Izabeli Skorupki „Gdzieś daleko... Bajka eko”.

Czwartkowe bajanie

W listopadowe poranki bibliotekarka z Filii nr 17 w ramach promocji czytelnictwa odwiedzała dzieci w Przedszkolu nr 42. Spotkaniom towarzyszyły wystawy z pięknie ilustrowanymi książkami rozbudzającymi zainteresowania czytelnicze. Była też okazja by porozmawiać o przesłaniu płynącym z wesołych przygód bajkowych bohaterów.
Maria Włosek