Świątynie starożytnego świata

8 grudnia gościem Spotkań przy Samowarze, odbywających się cyklicznie w Filii 13, był emerytowany profesor filozofii Zdzisław Czarnecki, podróżnik z zamiłowania i jeden z najbardziej systematycznych naszych czytelników.

Lżejsi od powietrza - wernisaż Witolda Nowakowskiego

10 listopada w Filii 13 odbył się wernisaż zdjęć Witolda Nowakowskiego pt. "Lżejsi od powietrza". Autor jest uznanym fotografikiem oraz organizatorem zawodów balonowych. Na prezentowanych fotografiach możemy obejrzeć (wystawa jest dostępna do 9 grudnia) z kosza balonu pejzaże Lubelszczyzny.

Korsyka. Góry wśród morza

W ramach cyklu Spotkań przy samowarze,  Filia nr 13 zaprosiła Alinę Lewicką-Strzok z prezentacją pt. "Korsyka. Góry wśród morza". Pięknym zdjęciom i ciekawym opowieściom towarzyszyła oryginalna korsykańska muzyka z pieśniami polifonicznymi i współczesnymi piosenkami.

Skansen w obiektywie Wojciecha Filo

7 października w Filii nr 13 MBP w Lublinie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii autorstwa Wojciecha Filo, członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz współpracownika Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja Stanisława Pajdowskiego w Lublinie.

Rozmowy przy samowarze z Magdaleną Jankowską

4 listopada w Filii 13, w cyklu "Rozmowy przy samowarze", odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Jankowską, zatytułowane "Retrospektywa twórczości poetyckiej".