Klub Aktywnego Seniora: wokół twórczości Jarosława Iwaszkiewicza

9 lutego 2024 r. w Filii nr 13 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Aktywnego Seniora przy DK LSM. Temat inauguracyjny poświęcony był życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza - wybitnego prozaika, eseisty, poety.

Zwierciadła Wenecji

22 czerwca w kolejną podróż - tym razem do Wenecji - zabrała naszych czytelników Alina Lewicka-Strzok. "To cud, że Wenecja ciągle istnieje" - zdanie to chyba najlepiej oddaje cud trwania miasta niemożliwego, w którym toczy się przecież zwyczajne życie - do którego można się wyprawić choćby jutro!

Lżejsi od powietrza - wernisaż Witolda Nowakowskiego

10 listopada w Filii 13 odbył się wernisaż zdjęć Witolda Nowakowskiego pt. "Lżejsi od powietrza". Autor jest uznanym fotografikiem oraz organizatorem zawodów balonowych. Na prezentowanych fotografiach możemy obejrzeć (wystawa jest dostępna do 9 grudnia) z kosza balonu pejzaże Lubelszczyzny.

Świątynie starożytnego świata

8 grudnia gościem Spotkań przy Samowarze, odbywających się cyklicznie w Filii 13, był emerytowany profesor filozofii Zdzisław Czarnecki, podróżnik z zamiłowania i jeden z najbardziej systematycznych naszych czytelników.

Skansen w obiektywie Wojciecha Filo

7 października w Filii nr 13 MBP w Lublinie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii autorstwa Wojciecha Filo, członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz współpracownika Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja Stanisława Pajdowskiego w Lublinie.