9 lutego 2024 r. w Filii nr 13 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Aktywnego Seniora przy DK LSM. Temat inauguracyjny poświęcony był życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza - wybitnego prozaika, eseisty, poety.

W lutym tego roku obchodzimy jego dwa jubileusze: 130. rocznicę urodzin oraz w marcu 44. rocznicę śmierci. Iwaszkiewicz był autorem licznych opowiadań, m.in.: Matka Joanny od Aniołów, Tatarak, Brzezina, a także powieści: Czerwone tarcze, Sława i chwała. Wiele jego utworów poetyckich zostało zaadaprowanych na piosenki, m.in. przez Grzegorza Turnaua i Mirosława Czyżykiewicza, który poświęcił jego twórczości album Muzyka Wieczorem.
Klubowiczki wsłuchiwały się w treść utworów Iwaszkiewicza, wymieniając się między sobą opiniami i wrażeniami na temat bohatera spotkania i jego dzieł. Spotkanie było też okazją do pączkowego poczęstunku w ramach celebracji Tłustego Czwartku.

Adam Sokół

Członkinie Klubu Seniora siedzą przy stole w Filii 13, w tle wystawa "Tajemnice Zamku Czocha"
Spotkanie Klubu Seniora w bibliotece