Ludzie z pasją

Przez cały wrzesień w Filii nr 25 w ramach cyklu „Ludzie z pasją” prezentującym twórczość artystyczną czytelników biblioteki, można było oglądać wystawę prac wykonanych haftem krzyżykowym autorstwa Pani Ireny Warszawy.

Kwiaty. Krystyna Staś

5 marca w Filii nr 25 z okazji Dnia Kobiet odbył się wernisaż wystawy malarstwa Pani Krystyny Staś pt. „Kwiaty”.

Pani Krystyna Staś z wykształcenia polonistka oraz logopeda, zajmuje się malarstwem hobbystycznie od 2000 r.

Na szlaku piękna

14 stycznia w Filii nr 25 odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Zofią Wiercińską rozpoczynające cykl „Na szlaku piękna” na temat Ameryki Południowej.

Na szlaku piękna. Ciąg dalszy

21 oraz 28 stycznia w Filii nr 25 odbyły się dwa kolejne spotkania z Panią Zofią Wiercińską. Tym razem zaprezentowała swoją relację z podróży do Boliwii.
Na trasie z Chile do Boliwii wiodącej przez pustynię Atakamę można zobaczyć wiele wspaniałych i zachwycających widoków takich jak wysokogórskie jeziora: Laguna Verde, Laguna Blanca oraz Laguna Colorada, która słynie z intensywnej, czerwonej barw wód oraz zamieszkiwanych tam różowych flamingów.

Z podróży do Egiptu

10 oraz 17 grudnia w Filii nr 25 odbyły się dwa spotkania z Panem Henrykiem Maciszewskim, który tym razem zaprezentował nam swoją relację z podróży do Egiptu.
Podczas pierwszego spotkania zobaczyliśmy wiele wspaniałych zabytków i pozostałości po starożytnej cywilizacji egipskiej takich jak: Dolina Królów Biban al-Muluk, kompleks świątynny w Karnak, Świątynia Amona w Luksorze, Świątynia Horusa w Edfu oraz Świątynia Kom Ombo.