7 oraz 14 listopada w Filii nr 25 odbyły się dwa kolejne spotkania z Panem Henrykiem Maciszewskim, który tym razem podzielił się z nami relacją z podróży po Krajach Nadbałtyckich – Łotwie, Litwie, Estonii oraz Finlandii.

W Rydze mieliśmy okazję zobaczyć starówkę w secesyjnym stylu, którą jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Tallinie przyjrzeliśmy się m.in. barokowemu Pałacowi Kadriorg, w którym gościły takie osobistości jak car Mikołaj I oraz caryca Katarzyna I Elżbieta. W Helsinkach zobaczyliśmy Sobór Uspeński oraz Kościół Temppeliaukio wykuty w skale. Natomiast w Kownie mieliśmy okazję zobaczyć Szkołę Adama Mickiewicza, a niedaleko Szałwii - Górę Krzyży na której obecnie znajduje się około 150 tysięcy krzyży.

14 listopada po spotkaniu z Panem Henrykiem odbył się ponadto wernisaż wystawy Pani Ireny Warszawy, która zaprezentowała swoje prace wykonane haftem krzyżykowym. Wśród obrazów znalazły się portrety znanych osób takich jak Marilyn Monroe czy księżna Diana oraz pejzaże i kompozycje kwiatowe.

Słuchacze siedzą na krzesłach
Plansza prezentacji ze zdjęciem
Prowadzący spotkanie opowiada przed słuchaczami
Plansza prezentacj z dwoma zdjęciami