11 października w Filii nr 25 w ramach cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie” odbyło się spotkanie z Panią Zofią Wiercińską, która zaprezentowała swoją relację z podróży do Kambodży.

Pani Zofia przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące historii, demografii oraz kultury tego kraju. Pokazała najważniejsze i najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić będąc w Kambodży, m.in. kompleks świątynny Angkor Wat - będący największym zabytkiem religijnym na świecie, na terenie którego zachowało się ponad 100 świątyń. Wśród niezwykłych punktów na mapie Kambodży, jakie poznali zgromadzeni na spotkaniu goście, znalazło się także jezioro Tonle Sap – największe na Półwyspie Indochińskim. Na jego powierzchni zostały zbudowane „pływające wioski” zamieszkiwane przez kilka tysięcy mieszkańców.

Wnętrze biblioteki. Prowadząca spotkanie Zofia Wiercińska opowiada zgromadzonym gościom o Kambodży
Slajd prezentacji przedstawiający mapę Kambodży
Wnętrze biblioteki - widok na gości zgromadzonych na spotkaniu
Slajd prezentacji - widok na fragment Świątyni Bayon