Spotkania Anny Prokop Anais

Wernisaż rysunków Anny Prokop Anais "Spotkania" zgromadził licznych gości, na których że stoickim spokojem spoglądały zwierzęta wyczarowane kredkami przez artystkę. Sama autorka poruszająco opowiadała o swoich inspiracjach i o jednym wyjątkowym spotkaniu, od którego zaczęła się jej artystyczna przygoda z wizerunkami zwierząt.

Pstryk. Ale historia!

W Galerii 31 już drugi miesiąc króluje fotografia. Na dzisiejszych zajęciach z Przedszkolem Klanzy w Lublinie postanowiliśmy zgłębić ten temat.

Madonny

Wyjątkowe linoryty pana dr. Zbigniewa Jóźwika przyciągnęły sporą publiczność na wernisaż w naszej filii. Cykl "Madonny" wzbudza zachwyt zarówno przedstawieniem niezliczonych wizerunków Maryi jak i maestrią wykonania dzieł. Rozmowom i pytaniom nie było końca. Niespodzianką była loteria, w której można było wylosować jeden z linorytów Zbigniewa Jóźwika.
Wystawę można podziwiać do końca maja.

"Historia jednej grafiki" - wernisaż wystawy Oleny Gaidamaki

8 lipca 2022 roku w Fili nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż wystawy utalentowanej artystki - Oleny Gaidamaki. Tytuł ekspozycji: "Historia jednej grafiki" nawiązuje bezpośrednio do prac zaprezentowanych w Bibliotece, będących niezakończonym jeszcze cyklem rycin odnoszącym się przede wszystkim do relacji opartej na więzi międzyludzkiej.

 

Dalej, w noc...

1 kwietnia w Filii nr 30 miał miejsce wernisaż wystawy "Dalej, w noc...", w trakcie którego mogliśmy podziwiać wyjątkowe ilustracje Katarzyny Wójcik z Violet Studjo oraz przepiękne animacje, ukazujące warsztat pracy Ilustratorki. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części relacji fotograficznej.