Kuba to nie wojna, lecz czas

2 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć panią Grażynę Tomczyk, autorkę wystawy pt. „Kuba to nie wojna, lecz czas”. Pani Grażyna dzięki przepięknym fotografiom oraz wspaniałym opowieściom ukazała wszystkim zgromadzonym jak wygląda życie na Kubie. Wystawę można oglądać w naszej bibliotece do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

spektakl teatralny

Czy kąpiel, mycie zębów, robienie i wieszanie prania można zamienić w zabawę? Dzięki naszym dzisiejszym gościom mieliśmy okazję przekonać się, że jest to możliwe. Panie Natalia Sacharczuk i Katarzyna Staniewska zaprezentowały naszym najmłodszym czytelnikom, spektakl pt. „Łazienkowe fiku-miku”. Założeniem przedstawienia było nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim stymulacja wzroku, słuchu, poczucia rytmu i dotyku, a także rozwijanie dziecięcej kreatywności i wyobraźni.

Anioły Basi

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt."Anioły Basi", którą będzie można oglądać w naszej Filii do końca czerwca. Prace wykonała Barbara Bartnik, absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Anioły malowane są na dębowej desce. Cała wystawa urzeka swoją prostotą i różnorodnością. Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkajmy się

Pomimo lekkiego załamania pogody piknik rodzinny „Spotkajmy się” zaplanowany na 13 czerwca, cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy, kto odwiedził nasze biblioteczne stoisko, przy kościele parafialnym na Bazylianówce,  został obdarowany drobnym upominkiem w postaci książki, balonika i zakładki do książki.

Teatralne spotkania w Dzielnicy Ponikwoda

21 września przed naszą biblioteką gościliśmy aktorów z „Teatru w ogrodzie”. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Nowe szaty króla”, inspirowane bajką Hansa Christiana Andersena. Dzięki aktorom przenieśliśmy się na chwile w bajkowy świat.