W Filii nr 37 można podziwiać przepiękne prace 14-letniej Heleny Koszyk. Uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy malowaniem interesuje się od zawsze.

Swój talent artystyczny zaczęła przejawiać już w przedszkolu, zaś szlifowanie warsztatu rozpoczęła w wieku 9 lat od filmów na YouTube i innych serwisach tematycznych. Zawsze mogła też liczyć na pomoc i poradę swojej nauczycielki plastyki, pani Małgorzaty Dudzińskiej.

Od 2021 roku uczęszcza na zajęcia rysunku architektonicznego w Miejskim Domu Kultury w Krasnymstawie, gdzie wspólnie z maturzystami pogłębia swoją wiedzę i doskonali zdolności.

Helena szuka inspiracji w otaczającym ją świecie. Maluje akrylem, akwarelą, ołówkiem i węglem. Każdą wolną chwilę poświęca na ćwiczenia, szkice i doskonalenie warsztatu. Zwierzęta, kwiaty, postacie i portrety to tylko część z tematów, jakie utrwala na swych pracach.

Prezentowane obrazy przyciągają wzrok, zachęcają do zatrzymania się i wpatrzenia w szczegóły. Wystawę oglądać można do końca listopada.

Agnieszka Sokołowska

Obraz przedstawiający kolorowy kwiat
Sześć obrazów akwarelowych przedstawiających ptaki i owady
Fragment wystawy malarskiej Heleny Koszyk