Od września do listopada w Filii nr 37 odbywały się zajęcia poświęcone tematyce jesiennej.

Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola nr 89 (grupa „Tygrysy”), Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Dworek” (grupa „Zebry”), uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie (klasy: 1A, 1B, 1E, 3B) oraz młodzież z SOSW nr 1 w Lublinie (klasy: 1AP, 2DP, 3CP). Dzięki przygotowanym materiałom przypomnieliśmy i utrwaliliśmy wiedzę dotyczącą jesieni. Poznaliśmy ptaki odlatujące z Polski oraz te, które pozostają z nami na zimę. W przeprowadzonych zajęciach wykorzystane zostały książki Agnieszki Potockiej „Jesień” oraz Marka Najmana i Sławomira Grabskiego „Przygody kota Filemona”. Nasi goście rozwiązywali także łamigłówki on-line. W części plastycznej zaś różnymi technikami tworzyli jesienne krajobrazy i witraże.

Agnieszka Sokołowska

Dzieci siedzą na poduszkach i słuchają bibliotekarki
Bibliotekarka pokazuje dzieciom okładkę książki z napisem "Jesień"
Dzieci siedzą przy stole, przed nimi leżą żółte arkusze, tubki kleju i inne przybory