"Kot w pustym mieszkaniu" - wernisaż wystawy

"Kot w pustym mieszkaniu" to tytuł wystawy obrazów inspirowanych wierszami Wisławy Szymborskiej. Dzięki Fundacja Szpilka w naszej bibliotece możemy prezentować prace Artystek, które są częścią twórczej społeczności fundacji.

Harcerz nr 1. Rzecz o Andrzeju Małkowskim

4 marca w naszej bibliotece był wyświetlany film "Harcerz nr 1. Rzecz o Andrzeju Małkowskim". Dzięki projekcji harcerze mogli sięgnąć do korzeni swojego ruchu i dokładnie poznać postać jego założyciela.

Bajkoranki

Na dzisiejszych Bajkorankach w Filii nr 40, razem z niedźwiedziem i łasicą, uczyliśmy się trudnej sztuki dzielenia się z innymi. Były też radosne podskoki i rysunki, a ich inspiracją była książka "Dwa dla mnie, jeden dla Ciebie" autorstwa Jörga Mühle'a.

Sekretne życie kwiatów

W ramach uczczenia roku 2022 jako Roku Botaniki, Biblioteka Na Poziomie zorganizowała zabawę fotograficzną "Sekretne życie kwiatów".

Koń jaki jest, każdy widzi - spotkanie autorskie z Ulą Kowalczuk

6 listopada 2019 w Filii nr 40 odbyło się spotkanie, w czasie którego czytelniczki i czytelnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji Uli Kowalczuk dotyczącej konizmów. Pasjonatka jeździectwa i autorka dwutomowego zbioru "Koń jaki jest, każdy widzi", przybliżyła swoim słuchaczkom i słuchaczom historię pojawienia się w języku polskim licznych przysłów i powiedzeń związanych z tymi zwierzętami.