Sylwetka i dokonania literackie Marii Konopnickiej

16 listopada odbyło się spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM, które było poświęcone Marii Konopnickiej, tym bardziej iż w roku 2022 przypada 180. rocznica Jej urodzin.

W bibliotece - patriotycznie

Spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w czwartek, 10 listopada miało na celu upamiętnianie Święta Niepodległości, które wiąże się z tradycjami niepodległościowymi naszego kraju, a wiedza o nich oraz ich źródłach umożliwia świadome obchodzenie tego ważnego dnia dla historii państwa polskiego.

A co Wam śpiewać laleczki

Z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej zapraszamy na wystawę "A co Wam śpiewać laleczki" przedstawiającą postać autorki w kontekście jej twórczości dla dzieci, niezwykle oryginalnej jak na tamte czasy.
180 rocznica urodzin stała się okazją do uhonorowania jej działalności patriotycznej i dokonań literackich. Wystawa dostępna do końca lutego.
Małgorzata Morawik

Romantyczność Za/świat ballad Adama Mickiewicza

W Filii nr 24 prezentowana jest wystawa "Romantyczność Za/świat ballad Adama Mickiewicza". W roku 2022 przypada 200. rocznica wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, których ukazanie się w 1822 roku uważa się za początek polskiego romantyzmu.

Mój ukochany Bałtyk

Filia nr 24 zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Staś - "Mój ukochany Bałtyk". Autorka jest z wykształcenia polonistką i logopedką. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Klubu Plastyka działającego przy Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Inspiruje się przyrodą, kocha malować kwiaty, a pastel i akryl to technika, w której najlepiej się wyraża.
Wystawa dostępna do 28 stycznia 2022.