Czytadło

Majowe spotkanie Klubu Czytelniczego „Readcom” poświęcone było książkom określanym potocznie mianem „czytadeł”. Uczestnicy zastanawiali się, co właściwie kryje się pod tym terminem i czy ma on wydźwięk wyłącznie pejoratywny.
W trakcie rozmowy zauważono, że „czytadło” najczęściej oznacza książkę lekką, napisaną przystępnym językiem i nastawioną przede wszystkim na przyjemność czytania oraz odpoczynek. Są to zwykle powieści, które czyta się szybko i z zaangażowaniem — wciągające fabuły, wyraziste emocje, tajemnice, romanse czy historie obyczajowe sprawiają, że trudno się od nich oderwać.

Foto impresje

W maju w naszej bibliotece prezentowana jest wystawa "Foto impresje"- fotografie dra Krzysztofa Kruszko. Autor od dzieciństwa odczuwał potrzebę zatrzymywania chwil- ulotnych stanów światła, gry cieni, harmonii kształtów i barw. W centrum Jego zainteresowań znajduje się piękno natury: pejzaże, detale przyrody, rytmy i struktury.

Spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Michałem Śmielakiem - pisarzem, autorem powieści kryminalnych, sensacyjnych i thrillerów - które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania – sala wypełniła się po brzegi, co tylko potwierdza, jak dużym zainteresowaniem cieszy się twórczość Autora.

Wiosna, Wielkanoc i Dzień Książki - kwiecień w bibliotece

W kwietniu w Filii 24 odbył się szereg zajęć skierowanych do dzieci.

Czytam w kółko. Książka przypomina: najważniejsza jest rodzina

Miniony tydzień w Filii 24 zakończył się uroczystym wręczeniem nagród w IV ogólnopolskiej edycji konkursu „Czytam w kółko. Książka przypomina: najważniejsza jest rodzina”, organizowanego przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Lublinie.