Romantyczność Za/świat ballad Adama Mickiewicza

W Filii nr 24 prezentowana jest wystawa "Romantyczność Za/świat ballad Adama Mickiewicza". W roku 2022 przypada 200. rocznica wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza, których ukazanie się w 1822 roku uważa się za początek polskiego romantyzmu.

A co Wam śpiewać laleczki

Z okazji obchodów Roku Marii Konopnickiej zapraszamy na wystawę "A co Wam śpiewać laleczki" przedstawiającą postać autorki w kontekście jej twórczości dla dzieci, niezwykle oryginalnej jak na tamte czasy.
180 rocznica urodzin stała się okazją do uhonorowania jej działalności patriotycznej i dokonań literackich. Wystawa dostępna do końca lutego.
Małgorzata Morawik

Moje malarstwo - Magdalena Szymańska

 Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wystawę malarstwa naszej koleżanki bibliotekarki Magdy Szymańskiej, absolwentki Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Mój ukochany Bałtyk

Filia nr 24 zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Staś - "Mój ukochany Bałtyk". Autorka jest z wykształcenia polonistką i logopedką. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Klubu Plastyka działającego przy Klubie Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady. Inspiruje się przyrodą, kocha malować kwiaty, a pastel i akryl to technika, w której najlepiej się wyraża.
Wystawa dostępna do 28 stycznia 2022.

20200310 F24 kownacka

Filia nr 24 przygotowała cykl zajęć dla uczniów klas pierwszych przybliżający twórczość Marii Kownackiej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 chętnie wysłuchali prelekcji na temat autorki „Plastusiowego pamiętnika”. Poznały najważniejsze fakty z życia i twórczości pisarki, dowiedziały się, jak Kownacka została pisarką i jakie ważne wydarzenia w jej życiu na to wpłynęły.