20200303 F31 toskania

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Stanisława Kusiaka „Perły Toskanii”. Ekspozycja zawiera fotografie, jakie powstały podczas pobytu w Toskanii.

Lublin zza mgły

W Filii nr 31 MBP do 28 lutego można podziwiać wystawę „Lublin zza mgły”. Artysta Krzysztof anin Kuzko wykonał serię monochromatycznych fotografii zestawionych z wierszami haiku autorstwa Anny Łyczewskiej. Wystawa jest pokłosiem poetycko-fotograficznego tomiku, prezentującego klimaty Lublina.
Zapraszamy

Spotkanie opłatkowe z Seniorami

12 grudnia Filia nr 31 zorganizowała spotkanie opłatkowe dla Seniorów z Centrum Aktywizacji i Rozwoju. Zgodnie z tradycją były życzenia, opłatek, śpiew kolęd i pastorałek. Oprawę muzyczną zapewnił nasz Kolega Maciej Krawczyk z Działu Opracowania Zbiorów MBP w Lublinie, któremu serdecznie dziękujemy za podzielenie się pasją i talentem.
Pracownicy filii

20200130 F31 maski

29 stycznia w Filii nr 31 odbyły się warsztaty plastyczne z Seniorami. Motywem przewodnim spotkania było wykonanie masek karnawałowych. Uczestnicy podeszli do zadania z dużą dozą zapału i kreatywności. Do wykonania prac posłużyły im m.in. kolorowe papiery, cekiny, brokaty i bibuły. W ten sposób Seniorzy przygotowali się do nadchodzącego Balu Karnawałowego.

Lublin, wczoraj i dziś – Seniorom

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, między innymi laureaci konkursu recytatorskiego poświęconego obchodom 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej oraz młodzież ze szkolnego Koła Teatralnego, 12 grudnia w Filii nr 31 wystąpili dla gości z Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów. Usłyszeliśmy utwory Józefa Czechowicza, Julii Hartwig, Franciszki Ansztajnowej.