Prywatne życie bocianów

W kwietniu Filia nr 23 mieszcząca się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym prezentuje wystawę fotografii autorstwa Krystyny Szymańskiej zatytułowaną " Prywatne życie bocianów".

Z wycieczki do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

W marcu Filia nr 23 MBP (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuje wystawę fotografii Mateusza Mazura z wycieczki do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

"Panny i mężatki. Okiem Hrabiego" - wokół Fredry w Filii nr 23

Po przerwie spowodowanej remontem budynku Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w styczniu 2024 roku Filia nr 23 wróciła do prezentowania wystaw. Obecnie możemy oglądać ekspozycję "Fredro - Panny i mężatki. Okiem Hrabiego".

Patroni Roku 2023

W lutym Filia nr 23 MBP mieszcząca się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym eksponuje wystawę okolicznościową "Patroni Roku 2023" prezentującą biogramy oraz wybraną ikonografię wybitnych postaci kultury i nauki polskiej: Aleksandra Fredry, Mikołaja Kopernika, Jana Matejki i Wisławy Szymborskiej.

Tydzień Czytania Dzieciom w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

W dniach 1-7 czerwca organizowany jest XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Filia nr 23 mieszcząca się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym wzięła udział w akcji, podczas której bibliotekarki w oddziałach szpitalnych czytały książki małym pacjentom przebywającym na leczeniu.