W marcu Filia nr 23 MBP (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentuje wystawę fotografii Mateusza Mazura z wycieczki do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. W muzeum tym można wielu eksponatów dotknąć, spróbować, wykonać różne symulacje i eksperymenty. Turyści (zwłaszcza przybywających z dziećmi) mają możliwość obejrzenia imponujących szkieletów dinozaurów oraz ruszającego się w różne strony modelu Tyrannosaurus rexa. Zwiedzając podłużne sale i korytarze zobaczymy m. in. skamieliny stworzeń z różnych okresów historii ziemi, kamienie szlachetne, gady, zwierzęta, ptaki, meteoryty, minerały.

Widok ogólny pomieszczenia z zawieszoną na scianie wystawą
Trzy fotoramy eksponowanej wystawy
Jedna z fotoram prezentująca zdjęcia
Druga fotorama ze zdjęciami