Cudowna inicjatywa naszych czytelników - Klub Książki dla Dzieci - przyciągnęła w sobotnie przedpołudnie 23 maja liczne grono małych czytelników i czytelniczek! Rodzinne czytanki, zorganizowane przez starszaki dla maluchów, okazały się strzałem w dziesiątkę. Całe rodziny spędziły przyjemnie czas przy książkach i słodkim poczęstunku. Dziękujemy Pani Karolinie - Mamie Judytki i Jadzi - za organizację tego wydarzenia!
Co za fantastyczny prequel do Tygodnia Czytania Dzieciom!

Dyskusyjny Klub Książki z książkami Rafała Kosika

Razem z Dyskusyjnym Klubem Książki szykujemy się do spotkania z Rafałem Kosikiem. W środę 3 czerwca 2026 r. spotkałyśmy się, żeby podyskutować o prozie pisarza oraz zastanowić się wspólnie nad pytaniami, które chciałybyśmy zadać mu podczas rozmowy.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 3 lipca o godz. 16:00. Będziemy rozmawiać o cyklach powieściowych Jennifer Lynn Barnes.
Maria Wesołowska

DKK dla nastolatków: "Młodość. Wyznania nastolatków"

Jeśli chcecie zrozumieć Wasze nastolatki - przeczytajcie tę książkę. Macie naście lat i wydaje Wam się, ze dzieje się z Wami coś dziwnego? Przeczytajcie tę książkę. Lubicie dobrą literaturę z zaskakującymi plot twistami? A może jesteście miłośnikami pięknych ilustracji? KONIECZNIE przeczytajcie tę książkę!

"Wszystko za życie" podczas spotkania DKK

Kultowy reportaż Jona Krakauera "Wszystko za życie", który doczekał się w 2007 roku obsypanej nagrodami ekranizacji, to nienajprostsza lektura. Nie tylko ciężar emocjonalny samej historii, ale też jej skomplikowana topografia oraz nieco zawiła narracja, sprawiają, że książka nie jest najbardziej oczywistym wyborem dla młodzieży. Z drugiej strony, młody wiek bohatera, daje możliwość większego utożsamienia nastoletniego odbiorcy z historią i z samym Chrisem McCandlessem.

Lutowy DKK

Jeżeli miałaby być tylko jedna książka, po którą sięgniecie pod wpływem rekomendacji naszego klubu, to niech to będzie właśnie ta. Po to, żeby poczuć, że nie jesteście sami, albo po to, żeby zrozumieć tę drugą osobę obok. Podczas lutowego spotkania DKK dla nastolatków rozmawialiśmy o powieści graficznej "Wszystko w porządku" Debbie Tung.