Events on piątek, 16 wrzesień 2022
Promowane wydarzenia
Komunikat
INFORMUJEMY
Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7, będzie nieczynna w dniach 10 - 13 lutego
Filia nr 17, ul. Przyjaźni 11 A, będzie nieczynna w dniu 7 lutego
Filia nr 32, ul. Szaserów 13-15, będzie nieczynna w dniu 7 lutego
Data zwrotu wypożyczonych dokumentów przypadająca w podanym terminie zostanie przesunięta.
lista wydarzeń
Wanderstrasse: wędrówki obrazów wg Aby’ego Warburga / 21 września
Zapraszamy na inauguracyjny wykład prof. Ryszarda Kasperowicza pt. "Wanderstrasse: wędrówki obrazów wg Aby’ego Warburga." z cyklu XIV edycji otwartych wykładów z historii sztuki "SŁAWNE — EMBLEMATYCZNE — KONTROWERSYJNE Wędrówki dzieł i arcydzieł sztuki w kulturze"
Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12, godz. 17.30
XIV Edycja Otwartych Wykładów z Historii Sztuki 2022/2023 / od 21 września
"Sławne - emblematyczne - kontrowersyjne" - wędrówki dzieł i arcydzieł sztuki w kulturze - to hasło tegorocznej edycji wykładów. Prelekcje będą wygłaszane w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Peowiaków 12 w wybrane środy o godzinie 17.30.
Weekend Seniora z Kulturą / 29 września - 3 października
W dniach od 1 i 2 października 2022 roku w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie również oferuje ciekawe wydarzenia, a weekend z kulturą zaczynamy już 29 września.
Serdecznie zapraszamy!
Noc Bibliotek / 1 października
1 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbędzie się VIII odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem: „To się musi powieść”.
To wielkie święto bibliotek - poprzez niekonwencjonalne działania skłaniamy do czytania i korzystania z naszych zasobów oraz bezpłatnych spotkań z kulturą.
Pisane w kotle. Spotkania z Jackiem Gallantem / 30 września
Zapraszamy na dwa spotkania autorskie z Jackiem Gallantem i książką "Pisane w kotle (2013 -2018)"
Filia nr 11 MBP, ul. Lwowska 6 - 29 września, godz. 10.00
Filia nr 21 MBP, Rynek 11 - 30 wrzesnia, godz. 16.00
Jacek Gallant trafił do Kosowa przez przypadek. Nie był to już bałkański kocioł piekielny, choć echa niedawnej wojny były tam wszechobecne. Trafił na czasy wychodzenia z wojennej traumy. Kruchego pokojowego czyśćca. I zaczął je opisywać.
Tak powstała oryginalna kronika Kosowa. Kiedy już przestało być zbuntowaną serbską prowincją, ale jeszcze nie zostało faktycznym, niepodległym państwem. Kronika powstawała latami. Od pierwszych wrażeń przybysza. Opisów miejscowej rzeczywistości , zwłaszcza zaskakującego, czasem niezrozumiałego dla „zachodniego Europejczyka” bałkańskiego chaosu. Kończy się eksperckimi wyjaśnienia i analizami rozjaśniającymi tym „zachodnim Europejczykom” ów chaos. Ten bałkański porządek.
Spotkania z Katarzyną Kate Bauer / 29 września
Zapraszamy na dwa spotkania z Katarzyną Kate Bauer.
29 września - Filia nr 36 MBP, ul. Zygmunta Augusta 15, godz. 10.00 – spotkanie autorskie
Festiwal Ojce i Dziatki w Biblio / 30 września i 2 października
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki po raz kolejny odbędzie się w Lublinie. W obchody tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji włączyło się Biblio Lublin.
Osobność. O indywidualizmie Mirona Białoszewskiego / 1- 30 września
Wystawa prezentowana w Galerii OKNA MBP mówi o twórcy, którego cechowała wewnętrzna swoboda leżąca także u podstaw Jego poezji. Białoszewski podporządkował życie pisaniu – poza modami, panującymi ideologiami. Wnikliwie obserwował rzeczywistość i siebie w niej, tworzył jej oryginalną wizję.
A co wam śpiewać, laleczki? / do 30 września
Wystawa „A co wam śpiewać, laleczki?” przedstawia postać Marii Konopnickiej w kontekście Jej twórczości dla dzieci – niezwykle oryginalnej jak na czasy,
w których powstawała. Teksty Konopnickiej przełamywały bowiem dydaktyczną tendencję królującą wówczas w literaturze dla najmłodszych. Artystka w swoich wierszach nie tyle pouczała dzieci, ile odwoływała się do ich wrażliwości, dawała im poezję poruszającą uczucia.
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec