Spotkania z Katarzyną Kate Bauer / 29 września

Adres:

Filia nr 39 MBP, Filia nr 36 MBP
ul. Głuska 138, ul. Zygmunta Augusta 15
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

wstęp wolny

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Zapraszamy na dwa spotkania z Katarzyną Kate Bauer.

27 września - Filia nr 39 MBP, ul. Głuska 138, godz. 9.00 – warsztaty artystyczne dla dzieci

29 września - Filia nr 36 MBP, ul. Zygmunta Augusta 15, godz. 10.00 – spotkanie autorskie

 

Katarzyna Kate Bauer

Artysta plastyk, nauczycielka. Maluje, rysuje, projektuje, fotografuje, wykonuje artystyczne wykończenia ścian. Czasem pisze. Pisząc nie zmyśla, nie tworzy miejsc i postaci, obserwuje i dotyka rzeczywistości, która ją obserwuje i dotyka. W pracach plastycznych odwrotnie, są to głównie kompozycje z wyobraźni. To ciągły romans z różnymi aspektami sztuki.

W pracy zawodowej tkała kilimy dla Cepelii, realizowała również oświetlenie w TVP o/Lublin. Wykładała w Prywatnym Studium Reklamy oraz Centrum Kształcenia Kadr Oświatowych „Oświata-Lingwista”, gdzie uczyła historii sztuki. W Policealnej Szkole Dla Dorosłych Futura Edukacja prowadziła zajęcia z fotografii reklamowej, rysunku, historii sztuki, projektowania graficznego, kaligrafii. W Zespole Ośrodków Wsparcia realizowała warsztaty arteterapii.

Wydała własne książki: „Touch”, „Koraliki” - impresje o ludziach, „Rolka bazgrolka... słowo daję”, "Słowo daję, nie wiersze" z tekstami piosenek, stworzyła książeczkę z nauką pisania, do kolorowania dla małych dzieci. Jest też autorką ilustracji do podręczników, czasopism, książek i płyt CD.

Uczestniczka wystaw autorskich i zbiorowych prac plastycznych w Bergen, Madrycie, Toronto, Łodzi, Kazimierzu Dolnym i w Lublinie z fotografii, malarstwa olejnego i pastelowego, a także rysunku satyrycznego.

Laureatka nagrody honorowej na biennale twórczości Nauczycieli Plastyki, brała udział w konkursach fotograficznych krajowych i zagranicznych.

 

 


Mapa