piątek, 27 listopad 2020 - sobota, 17 kwiecień 2021

poniedziałek, 04 styczeń 2021 - środa, 30 czerwiec 2021

Pomoc dla Wiktorii Bednarz

środa, 13 styczeń 2021 - piątek, 30 kwiecień 2021

Wirtualna Wędrówka Wirtuozów - bezpłatna aplikacja do pobrania!

wtorek, 30 marzec 2021 - piątek, 30 kwiecień 2021

Bezpłatna, edukacyjna, multimedialna aplikacja dla dzieci i młodzieży do pobrania na komputer, tablet i smartfon! Aplikacja pełni funkcję edukacyjnej platformy w oparciu o muzyczną mapę lubelskiego Czechowa.

Krytyka artystyczna w kręgu paryskiej “Kultury”.

środa, 14 kwiecień 2021

Inne

Wykład skupia uwagę na pierwszych dwóch dekadach działalności słynnego czasopisma polskiej emigracji, uwzględnia zaś przede wszystkim teksty powstające w reakcji na wystawy polskich artystów emigracyjnych i sztukę docierającą z kraju nad Sekwanę. Plastyka, choć nie była może najistotniejszym polem obserwacji paryskiej „Kultury”, jednak stanowiła dlań stały punkt odniesienia, przede wszystkim za sprawą opiniotwórczych i błyskotliwych tekstów Józefa Czapskiego i Konstantego Jeleńskiego. Wykład przywołuje również innych, mniej dzisiaj pamiętanych krytyków „Kultury”: Jana Torosiewicza (Andrzeja Vincenza), Jana Ulatowskiego, oraz Andrzeja Nakova.