Promowane wydarzenia
Komunikat
INFORMUJEMY
Filia nr 5, ul. Krochmalna 13, będzie nieczynna w dniach 7 - 22 kwietnia
Data zwrotu wypożyczonych dokumentów przypadająca w podanym terminie zostanie przesunięta.
INFORMUJEMY,
że z dniem 4 marca 2025 roku wznowiliśmy usługę Legimi z rozszerzonym dostępem do platformy - obejmującym audiobooki i obsługę czytników Amazon Kindle.
Regulamin i szczegółowe zasady korzystania z usługi znajdują się w zakładce Legimi.
lista wydarzeń
Anglia. Czas na herbatę - spotkanie z Martą Dziok-Kaczyńską / 8 kwietnia
Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie z Martą Dziok-Kaczyńską (Riennaherą) wokół najnowszej książki autorki: "Anglia. Czas na herbatę".
8 kwietnia 2025 r.
godz. 17.00
Katyń. Oblicza totalitaryzmu / 9 kwietnia
Filia nr 28 MBP Lublin zaprasza na prelekcję Andrzeja Miskura pt. "Katyń. Oblicza totalitaryzmu". Spotkanie w ramach Klubu Czytelniczego "Nad Bystrzycą" poświęcone będzie polskim bohaterom zamordowanym w Katyniu i innych miejscach kaźni w 85. rocznicę upamiętnienia ludobójstwa dokonanego przez Sowietów.
Ul. Nadbystrzycka 85
9 kwietnia, godz. 13.00
Parasite czy Cesarz mrówek – antropologiczna wizja estetyki przyrody / 9 kwietnia
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Marcina Pastwy "Parasite czy Cesarz mrówek – antropologiczna wizja estetyki przyrody" w ramach XVI edycji otwartych wykładów z historii sztuki "Sztuka i natura. Od mitu arkadyjskiego do ekologii głębokiej".
9 kwietnia 2025, godz. 17.30 - Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Delhi - spotkanie podróżnicze / 9 kwietnia
Filia nr 34 MBP Lublin zaprasza na drugie spotkanie podróżnicze z cyklu "Poznajesz świat, aby zrozumieć siebie". Prelekcję o stolicy Indii, Delhi - trzeciej największej aglomeracji świata - wygłosi dr Maciej Zięba.
Ul. Judyma 2 A
9 kwietnia, godz. 17.00
Staropolskie obyczaje: Wielkanoc / 10 kwietnia
Filia nr 11 MBP Lublin zaprasza na kolejne spotkanie literackie z cyklu "Staropolskie obyczaje", w ramach którego poznajemy bogatą tradycję dotyczącą obchodów kolejnych świąt w kalendarzu obrzędowym - aspekty folklorystyczne, a także interpretacje literackie, muzyczne i filmowe związane z poszczególnymi wydarzeniami w ciągu roku.
Ul. Lwowska 6
10 kwietnia, godz. 10.00
Literaccy Patroni Roku 2025 / 3-30 kwietnia
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wystawę okolicznościową "Literaccy Patroni Roku 2025", która prezentuje biogramy oraz wybraną ikonografię wybitnych postaci polskiej literatury: Antoniego Słonimskiego, Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
W kwietniu wystawę obejrzymy w:
Filii nr 17 MBP Lublin, ul. Przyjaźni 11A
Filii nr 36 MBP Lublin, ul. Zygmunta Augusta 15
Podwieczorek przy... KSIĄŻCE / 28 kwietnia
Filia nr 12 MBP Lublin (ul. Żelazowej Woli 7) zaprasza wszystkich miłośników literatury na nowy cykl spotkań: „Podwieczorek przy...KSIĄŻCE", podczas których - przy kawie i słodkim poczęstunku - uczestnicy rozmawiają o książkach oraz ich adaptacjach filmowych.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2025 r. (poniedziałek), o godz. 16.00.
Temat spotkania:
Stieg Larsson - Trylogia Millennium
Dyskusyjny Klub Książki: Milan Kundera / 28 kwietnia
Filia nr 2 MBP Lublin (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w poniedziałek 28 kwietnia 2025 roku o godz. 11.00.
Książka na kwiecień to "Tożsamość" Milana Kundery.
Na tle codzienności - wystawa Svitlany Medvedievej / do 30 kwietnia
Filia nr 9 MBP Lublin (ul. Krańcowa 106) zaprasza na wystawę "Na tle codzienności". Autorką jest ukraińska artystka, Svitlana Medvedieva. Jej dzieła, wykonane ołówkiem i akwarelą, ukazują kwiaty i owoce – detale codzienności, które w jej interpretacji nabierają niezwykłej subtelności i głębi.
Wystawę można podziwiać od 1 do 30 kwietnia 2025 roku.
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec