poniedziałek, 27 czerwiec 2022 - środa, 31 sierpień 2022

Zachęcamy do korzystania z nowej wersji katalogu - multiwyszukiwarki Integro.

INFORMACJA

W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2022 r., Filia nr 34, ul. Judyma 2A, będzie nieczynna

W dniach 4 lipca - 31 sierpnia 2022 r. Filia nr 34, ul. Judyma 2A, będzie czynna od poniedziałku do piątku do godziny 16.00

W okresie lipca i sierpnia filie nr: 2, 6, 9, 26, 27, 29, 32, 35, 36, 38, 40 w soboty będą nieczynne.

Lato w Mieście. Lato w Bibliotece / od 28 czerwca

poniedziałek, 27 czerwiec 2022 - środa, 31 sierpień 2022

Lublin Spotkania

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swoich filii na zajęcia i spotkania organizowane w ramach akcji "Lato w Mieście". Zachęcamy do udziału mieszkańców Lublina i osoby z Ukrainy.

Міська Бібліотека запрошує до своїх філіалів на заняття і зустрічі організовані в рамах проекту "Літо в Місті". Заохочуємо до участі мешканців Любліна і осіб з України.

Edward Hartwig. Kalina / do 31 sierpnia

środa, 29 czerwiec 2022 - środa, 31 sierpień 2022

W latach siedemdzisiątych XX wieku bardzo dużo zdjęć na terenie nowych osiedli Kalinowszczyzny wykonał Edward Hartwig. Zdjęcia, z biblioteki Teatru NN, można zobaczyć w lipcu w Galerii Po 111 Schodach Miejskiego Domu Kultury nr 2 w Lublinie oraz w działających na Kalinowszczyznie filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej - Filii nr 11, przy ul. Lwowskiej i w Filii nr 16 przy ul. Kasztanowej.

Ekspozycja czynna w lipcu i sierpniu 2022 r.

Uroczy Lublin - wystawa / wernisaż 5 lipca

środa, 29 czerwiec 2022 06:00 pm - środa, 31 sierpień 2022

Galeria OKNA MBP zaprasza na wystawę fotografii członków grupy facebookowej  "Uroczy Lublin".

Wernisaż 5 lipca 2022 r., godz. 18.00.

Ekspozycja czynna do 31 sierpnia 2022 r.

28. Biennale Ilustracji Bratysława „BIB 2021” / 1 - 29 lipca

piątek, 01 lipiec 2022 - piątek, 29 lipiec 2022

Filia nr 36 MBP zaprasza na kolejną odsłonę wystawy 28. Biennale Ilustracji Bratysława.

Biennale to międzynarodowy przegląd autorskich ilustracji książek dla dzieci i młodzieży (BIB). Odbywa się w każdy nieparzysty rok i wśród wystaw sztuki poświęconej dzieciom jest prestiżową i jedną z nielicznych tego typu imprez na świecie. Za każdym razem uczestniczą w niej najwięksi artyści i znawcy dziedziny sztuki, jaką jest ilustracja. Podczas przeglądów przyznawane są następujące nagrody: Grand prix, pięć Złotych Jabłek i pięć Plakietek. Okazyjnie wyróżnia się także wydawnictwa.

Spotkanie autorskie z Natalią Makei / 6 lipca

środa, 06 lipiec 2022 04:30 pm

Lublin Spotkania

Biblioteka na Poziomie zaprasza na spotkanie autorskie z z Natalią Makei.

6 lipca, godz. 16,30, ul. Sławin 20

Lublin w akwareli - wystawa prac Artura Przybysza / do 15 lipca

czwartek, 07 lipiec 2022 - piątek, 15 lipiec 2022

Biblioteka na Poziomie zaprasza na wystawę prac Artura Przybysza pod hasłem "Lublin w akwareli". Można ją oglądać do 15 lipca 2022 roku.

Artur Przybysz to rodowity lublinianin, którego twórczość w dużej mierze związana jest z tym miastem i jego okolicami. Artysta w Lublinie urodził się i mieszka. Tutaj też ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS, obecnie funkcjonujący jako Instytut Sztuk Pięknych UMCS.

Historia jednej grafiki / wernisaż 8 lipca

piątek, 08 lipiec 2022

Galeria Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wernisaż Oleny Gajdamaka pt. "Historia jednej grafiki".

Wernisaż 8 lipca 2022, godz. 18.00, ul. Braci Wieniawskich 5

Artystka zajmuje się głównie techniką linorytu punktowego. Jej twórczość jest doskonałym przykładem spojrzenia na sztukę jako tworzenie form symbolizujących uczucia ludzkie, według słów Susanne K. Langer.

NASZA MAŁA BIBLIOTEKA. Trzecia edycja projektu

poniedziałek, 11 lipiec 2022 - piątek, 23 wrzesień 2022

Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do trzeciej edycji projektu "Nasza Mała Biblioteka". Jest to autorski międzynarodowy projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-9 lat. Opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, animatorami a także z rodzicami. Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie dzieci czytaniem książek. W ramach projektu przewidziane są:
- zajęcia z dziećmi inspirowane wybranymi książkami,
- konkursy,
- zabawy literackie.

Rok Botaniki / do 29 lipca

poniedziałek, 11 lipiec 2022 - piątek, 29 lipiec 2022

Filia nr 31 MBP zaprasza na wystawę fotografii Stanisława Kusiaka pt. "Rok Botaniki. Fotografie wykonane w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Stanisław Kusiak jest członkiem Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia biblioteki, od 15 czerwca do 29 lipca 2022 r.