Nieprzypadkowe zderzenia - wystawa Marii Zuzańskiej / do 30 września

Galeria 31, Filia nr 30 MBP w Lublinie
ul. Braci Wieniawskich 5

Wstęp wolny

Galeria 31 przy Filii nr 30 MBP Lublin (ul. Braci Wieniawskich 5) serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa Marii Zuzańskiej, który odbędzie się 6 września 2024 roku o godzinie 18.00.
Ekspozycja będzie czynna do 30 września.

"Nieprzypadkowe zderzenia" - cykl abstrakcji wykonanych akwarelą, który powstał w 2017 roku na międzynarodowym plenerze w Hejcach na Węgrzech. Początkowo miała to być krótka seria prac, jednak przerodziła się w otwarty cykl. Autorka chętnie powraca do tego rodzaju artystycznej wypowiedzi.

MARIA MAJKA ZUZAŃSKA - urodzona w 1958 r. w Biłgoraju. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Z Łęczną związana od 1986 roku. Pracuje w Centrum Kultury w Łęcznej. Prezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wyróżniona w 2003 roku honorową odznaką Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony Działacz Kultury”. Laureatka prestiżowej Nagrody Burmistrza Łęcznej - „Łęczyński Odyniec Kultury 2003” oraz Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej w 2014 roku. Tworzy w różnych technikach: akryl, akwarela, olej, batik, pastel, malarstwo na szkle i jedwabiu. Uczestniczyła w wielu plenerach krajowych i międzynarodowych. W swoim artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i poza jej granicami.

zuzanska2024pop1._wyst.jpg