Wystawa Grupy Akwarela TPSP / do 30 września

Filia nr 6 i 27 MBP Lublin, BIOTEKA
Al. Racławickie 22

Wydarzenie bezpłatne, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Zapraszamy na wystawę akwareli autorstwa Grupy Akwarela TPSP. Wernisaż odbędzie się 6 września 2024 roku o godz. 17.00 w Biotece (Filia nr 6 MBP Lublin, Al. Racławickie 22), a samą ekspozycję można oglądać od 2 do 30 września w godzinach pracy filii.

Grupa AKWARELA TPSP LUBLIN skupia zarówno profesjonalistów, jak i artystów amatorów. Powstała jesienią 2022 roku, działając przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Wszyscy członkowie grupy już wcześniej realizowali się twórczo w różnych dziedzinach sztuki. Połączyła ich akwarela. Chcąc doskonalić swoje umiejętności, przez dwa lata spotykali się na warsztatach w Ognisku Plastycznym TPSP, gdzie wspólnie malowali pod kierunkiem lubelskiego akwarelisty Wiesława Stefańskiego.

• Jako samodzielna grupa AKWARELA TPSP LUBLIN zorganizowała już trzy wystawy:
  • „AkwareLOVE impresje” w Domu Kultury „Ruta”;
  • „Akwarelowe pasje” w Galerii TPSP „Przy Bramie”;
  • „Akwarelowe lato” w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku.

Prace grupy były również prezentowane na wystawach zbiorowych w lubelskiej Galerii Przy Bramie: „Piękno Lubelszczyzny”, „Przegląd jesienny”, „Miejskie impresje”, „Przegląd wiosenny”, „Lublin w malarstwie” oraz podczas zbiorowej wystawy poplenerowej zorganizowanej przez Ogród Botaniczny UMCS i Dworek Kościuszków - „Tajniki botaniki”

Podczas tegorocznej Nocy Kultury, w siedzibie TPSP Galerii „Przy Bramie” na ul. Grodzkiej 34 w Lublinie, członkowie grupy prowadzili, cieszące się dużym zainteresowaniem, Warsztaty Akwareli.

Na wystawie „Akwarela TPSP Lublin – prace wybrane” w Biotece swoje akwarele prezentują:
Agnieszka Bogucka, Lech Chabros, Beata Gajaszek, Agnieszka Margul, Grażyna Laskowska-Cielniak, Maria Lewandowska, Jolanta Rodak, Wiesław Stefański, Ewelina Zajączkowska i Jolanta Zdanowicz.