Events on sobota, 7 wrzesień 2024

Promowane wydarzenia

29. Biennale Ilustracji Bratysława / do 29 września

poniedziałek, 26 sierpień 2024 - niedziela, 29 wrzesień 2024

Galeria OKNA MBP zaprasza w dniach 9 - 29 września 2024 zaprasza na wystawę Biennale Ilustracji Bratysława.

Biennale Ilustracji Bratysława to prestiżowy, międzynarodowy przegląd autorskich ilustracji książek dla dzieci i młodzieży. BIB odbywa się od roku 1967 w każdy nieparzysty rok i jest jedyną tego typu imprezą na świecie.

Wernisaż - 9 września 2024, godz. 13.00 Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12

Festiwal Ojce i Dziatki w Biblio / 13 września

wtorek, 27 sierpień 2024 - piątek, 13 wrzesień 2024

Lublin Spotkania

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki po raz kolejny odbędzie się w Lublinie. W obchody tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji tradycyjnie włączyło się Biblio - Filia nr 32 MBP przy ul. Szaserów 13-15. Wszystkie wydarzenia w tej filii odbędą się 13 września.

Wystawa Grupy Akwarela TPSP / do 30 września

środa, 28 sierpień 2024 - poniedziałek, 30 wrzesień 2024

Zapraszamy na wystawę akwareli autorstwa Grupy Akwarela TPSP. Wernisaż odbędzie się 6 września 2024 roku o godz. 17.00 w Biotece (Filia nr 6 MBP Lublin, Al. Racławickie 22), a samą ekspozycję można oglądać od 2 do 30 września w godzinach pracy filii.

Targi Książki i Mediów VIVELO Lublin 2024 / 7-8 września

czwartek, 29 sierpień 2024 - niedziela, 08 wrzesień 2024

Lublin Spotkania

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Targów Książki i Mediów VIVELO Lublin, które odbędą się 7-8 września 2024 roku na terenie hal wystawienniczych Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. W programie spotkania ze znanymi i cenionymi autorami, a także warsztaty i prelekcje dla wszystkich miłośników literatury oraz wykłady i panele dyskusyjne dla bibliotekarzy.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Narodowe Czytanie - "Kordian" Juliusza Słowackiego

czwartek, 29 sierpień 2024 - sobota, 07 wrzesień 2024 06:00 pm

Lublin Spotkania

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na trzynastą odsłonę Narodowego Czytania. 7 września o godz. 12.00 na facebookowym fanpage'u Biblioteki będzie można obejrzeć filmową interpretację "Kordiana" Juliusza Słowackiego w wykonaniu naszych pracowników. Nagranie odbyło się w wybranych przestrzeniach miejskich (Muzeum Wsi Lubelskiej, Trybunał Koronny, Centrum Kultury, ulice Starego Miasta, Szkoła Podstawowa nr 38 im. H. Sienkiewicza). Dzięki uprzejmości Teatru im. Juliusza Osterwy odtwórcy postaci dramatu podczas wcielania się w role mieli na sobie stroje nawiązujące do epoki i konwencji utworu.

7 września 2024 o godz. 12.00 - zachęcamy do przybycia do naszych filii pracujących w soboty, aby wspólnie obejrzeć nasze nagranie i odczytać swoje ulubione fragmenty.

Dodatkowo osoby, które w dniach 7 - 13 września 2024 roku odwiedzą Filię nr 2 MBP przy ul. Peowiaków 12 z własnym egzemplarzem lektury, mogą otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą tegoroczną akcję.

(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych / wrzesień - listopad

sobota, 31 sierpień 2024 - wtorek, 26 listopad 2024

Z przyjemnością informujemy, że projekt „(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych” zgłoszony do programu Partnerstwo dla książki uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Projekt łączy cykl ośmiu szkoleń skierowanych do bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i bibliotekarzy z powiatu lubelskiego. Zrealizowany zostanie w Filii nr 32 - Biblio (ul. Szaserów 13-15).

Nieprzypadkowe zderzenia - wystawa Marii Zuzańskiej / do 30 września

sobota, 31 sierpień 2024 - poniedziałek, 30 wrzesień 2024

Galeria 31 przy Filii nr 30 MBP Lublin (ul. Braci Wieniawskich 5) serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa Marii Zuzańskiej, który odbędzie się 6 września 2024 roku o godzinie 18.00.
Ekspozycja będzie czynna do 30 września.

Nasza Mała Biblioteka / od września

niedziela, 01 wrzesień 2024 - piątek, 27 wrzesień 2024

Od września 2024 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przystępuje do 4. edycji „Nasza Mała Biblioteka”. Ten autorski projekt edukacyjny jest przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-9 lat i opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami oraz rodzicami.

Starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki będą polecane młodemu czytelnikowi, by mógł zapoczątkować swoją biblioteczkę.

Mała książka - wielki człowiek

niedziela, 01 wrzesień 2024 - poniedziałek, 23 wrzesień 2024

Dobiega końca kolejna edycja projektu Mała książka - wielki człowiek. Od września ubiegłego roku 526 przedszkolaków, którzy odwiedzili filie Miejskiej Biblioteki Publicznej otrzymało w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W skład wyprawki weszły: książka „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka i Aleksandry Krzanowskiej oraz Karta Małego Czytelnika, która ma zachęcić dziecko do kolejnych odwiedzin w bibliotece i wypożyczania książek.