Wystawa Joanny Barczyk „Grafika” / 10 października

Galeria OKNA MBP
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ul. Peowiaków 12 zaprasza na wystawę Joanny Barczyk „Grafika”. Wernisaż odbędzie się 10 października 2024 roku o godzinie 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 12 listopada.

JOANNA BARCZYK

Studia na Wydziale Grafiki w Katowicach (trzy lata) i na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1978 r. pod kierunkiem prof. Jerzego Nowosielskiego. Od 1977 r. działała w opozycji antykomunistycznej. W 2007 r. otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, w 2018 r. odznakę honorową "Działacza opozycji komunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych" oraz Krzyż Wolności i Solidarności w 2021 r.
W latach 2006 - 2022 pełniła różne funkcje w komisjach przy Zarządzie OL ZPAP, a od 2010 do 2018 r. również jako delegatka na Walny Zjazd ZPAP.
Prace malarskie artystki znajdują się głównie w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą, również w kościołach: NMP w Raczkach k. Suwałk (1987), Miłosierdzia Bożego w Puławach (1991), w Klementowicach k. Nałęczowa (1994), w Bystrzycy Starej k. Lublina (1998).
Dziewięć wystaw indywidualnych oraz udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, około tysiąca prac malarskich małego formatu i drugie tyle grafik i fotografii. W 2016 r. otrzymała medal Prezydenta Miasta Lublin w uznaniu za zasługi na rzecz lubelskiej kultury oraz wkład i zaangażowanie w upowszechnianie sztuk plastycznych z podziękowaniem za działalność artystyczną służącą promocji Miasta Lublin.
Złota Odznaka ZPAP w 2022 r. Obecnie zajmuje się malarstwem, fotografią i grafiką cyfrową.