Events on czwartek, 10 październik 2024

Promowane wydarzenia

PoLUB czytanie na ekranie. E-booki i audiobooki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie / do 10 października

wtorek, 01 październik 2024 - czwartek, 10 październik 2024

Zachęcamy do głosowania na projekt "PoLUB czytanie na ekranie. E-booki i audiobooki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 roku. Głosowanie trwa od 23 września do 10 października 2024 roku.

XVII Konkurs Mówienia Wierszem i Prozą / do 18 października

środa, 02 październik 2024 - piątek, 18 październik 2024

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie ogłasza XVII Konkurs Mówienia Wierszem i Prozą. Zgłoszenia Przyjmujemy do 18 października 2024 roku.

Wystawa Joanny Barczyk „Grafika” / 10 października

środa, 02 październik 2024 - poniedziałek, 14 październik 2024

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przy ul. Peowiaków 12 zaprasza na wystawę Joanny Barczyk „Grafika”. Wernisaż odbędzie się 10 października 2024 roku o godzinie 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 12 listopada.

Proces - wystawa Moniki Matysiak / 11 października

czwartek, 03 październik 2024 - środa, 30 październik 2024

Galeria 31 przy Filii nr 30 MBP Lublin (ul. Braci Wieniawskich 5) serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Moniki Matysiak, który odbędzie się 11 października 2024 roku o godzinie 18.00.
Ekspozycja będzie czynna do 31 października.

Noc Bibliotek - Moc Bibliotek / 11 października

czwartek, 03 październik 2024 - piątek, 11 październik 2024 11:00 pm

Lublin Spotkania

X jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w piątek 11 października 2024 r. w tysiącach bibliotek w całej Polsce.
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.
Również Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowuje dla czytelników specjalne wydarzenia. Wspieramy moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

NASZA MAŁA BIBLIOTEKA 4. czwarta edycja projektu

czwartek, 03 październik 2024 - poniedziałek, 30 grudzień 2024

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przystąpiła do czwartej edycji projektu "Nasza Mała Biblioteka". Jest to autorski międzynarodowy projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6 - 9 lat. Opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, animatorami a także z rodzicami. Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie dzieci czytaniem książek. W ramach projektu przewidziane są :
- zajęcia z dziećmi inspirowane wybranymi książkami,
- konkursy,
- zabawy literackie.

Patroni Roku 2024 / 3 – 29 października

piątek, 04 październik 2024 - poniedziałek, 28 październik 2024

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wystawę okolicznościową "Patroni Roku 2024", która prezentuje biogramy oraz wybraną ikonografię wybitnych postaci polskiej literatury: Witolda Gombrowicza, Kazimierza Wierzyńskiego, Melchiora Wańkowicza, Marka Hłaski i Czesława Miłosza.

W październiku wystawę obejrzymy w:

Filii nr 14 MBP, ul. Jaczewskiego 8 (szpital)

Filii nr 21 MBP, Rynek 11

(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych / wrzesień - listopad

piątek, 04 październik 2024 - wtorek, 26 listopad 2024

Z przyjemnością informujemy, że projekt „(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych” zgłoszony do programu Partnerstwo dla książki uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Projekt łączy cykl ośmiu szkoleń skierowanych do bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i bibliotekarzy z powiatu lubelskiego. Zrealizowany zostanie w Filii nr 32 - Biblio (ul. Szaserów 13-15).

Cerkwie Polski Wschodniej / do 29 października

piątek, 04 październik 2024 - wtorek, 29 październik 2024

Filia nr 9 MBP zaprasza na wystawę fotografii Krystyny Szymańskiej pt. "Cerkwie Polski Wschodniej"

Wystawa czynna w dniach 3 - 29 października - ul. Krańcowa 106