plakat_szymborska.jpg

Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce, w 2023 roku będziemy świętować  100. rocznicę jej urodzin.

Szymborska jest autorką trzynastu tomów poetyckich. W 1996 roku otrzymała literacką Nagrodę Nobla "za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości" – jak czytamy w uzasadnieniu Komitetu Noblowskiego.

Została również uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym − Orderem Orła Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków.

Zdjęcie: Fundacja Wisławy Szymborskiej

Działania w filiach:

Dzień Kota i rok Wisławy Szymborskiej - wystawa i zabawa poetycka w Filii nr 35

"Kot w pustym mieszkaniu" - wernisaż wystawy w Bibliotece Na Poziomie

Szarpię życie za brzeg listka... - wystawa

Warsztaty Filii nr 38 w Domu Kultury upamiętniające życie i twórczość Wisławy Szymborskiej

"Poetka i świat - od końca..." - wystawa poświęcona Wisławie Szymborskiej w Filii nr 38

"Wszystko jest szczegółem". O twórczości Wisławy Szymborskiej

Kolaże dla Wisławy - wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego

Kolaże z Wisławą i seniorami w Filii nr 36

Właściwie każdy wiersz mógłby mieć tytuł „Chwila” - spotkanie czytelników w Filii nr 34