Decyzją uchwały Senatu RP jednym z patronów 2023 roku została poetka, Wisława Szymborska. W tym roku przypada 100. rocznica jej urodzin. Od początku marca w naszej Filii można oglądać wystawę przybliżającą życie i twórczość noblistki.

Ekspozycja składa się z plansz stylizowanych na kolaże, których tworzenie było jedną z oryginalnych pasji Wisławy Szymborskiej. Oprócz fotografii portretujących poetkę w różnych okresach jej życia, na wystawie znajdziemy też najważniejsze informacje, ciekawostki dotyczące jej biografii, a także fragmenty wierszy.

Kolaż przedstawiący plakat wystawy oraz jej poszczególne plansze prezentowane w Filii nr 38
Wnętrze Filii nr 38, na pierwszym planie plansze wystawowe, w tle - regały książkowe
Fragment wystawy poświęconej Wisławie Szymborskiej
Jedna z plansz wystawowych z wydrukowanym wierszem poetki "Nic dwa razy", w tle regały z książkami