20 czerwca 2023 r. w Biotece odbyło się podsumowanie konkursu "Kolaże dla Wisławy", który został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie z okazji Roku Wisławy Szymborskiej.

Konkurs skierowany był do dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu pracy plastyczno-literackiej w technice kolażu, inspirowanej życiem i twórczością Wisławy Szymborskiej.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, napłynęło 36 prac prezentujących niezwykłą wrażliwość estetyczną uczestników. Prace oceniane były wg nastepujących kryteriów: spełnienie wymogów formalnych, zgodność pracy z tematem, oryginalna/kreatywna interpretacja tematu, estetyka wykonania pracy, różnorodność wykorzystanych środków i poprawność językowa.
I miejsce zajęła Anna Bieganowska-Skóra, II miejsce Michał Szymaniak , a III miejsce Olimpia Kowalska.
Wyróżnienia otrzymali: Malwina Bajer, Dominika Kostrubiec, Patrycja Kostrubiec, Natalia Parzyńska, Paweł Staszek.
Nagrody laureatom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Renata Filipiak.
Wystawę prac pokonkursowych będzie można oglądać w Biotece do końca lipca.
Dziękujemy Wydawnictwu Austeria z Krakowa oraz Fundacji Wisławy Szymborskiej, które ufundowały nagrody dla laureatów konkursu.
W drugiej połowie roku odbędą się kolejne działania promujące życie i twórczość Wisławy Szymborskiej.

Publicznosć siedzi na krzesłach, przed nimi stoi kobieta
Jednemu z uczestników wręczany jest pamiątkowy dyplom i upominek
Widok ogólny na salę biblioteki i zgromadzonych uczestników
Dyplom i upominek wręczany innej uczestniczce konkursu