Osiem osób w szarych koszulkach, migają

Za nami druga edycja Festiwalu Poezji Miganej "Zobacz Mój Głos"! Przez trzy dni uczestnicy Festiwalu mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach: warsztatach, prelekcjach, spotkaniach.

Pierwszy dzień rozpoczął się spotkaniem z Witoldem Szabłowskim, dziennikarzem i reportażystą, który opowiedział o swojej twórczości i literackich planach na przyszłość. Następnie uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach - "Jak zorganizować wydarzenie dostępne dla niesłyszących?" oraz "Bobomigi. Skuteczna komunikacja z niemowlętami", prowadzonych przez Fundację Katarynka, która od lat otwiera przestrzeń kultury, sportu i kinematografii osobom niewidomym i niesłyszącym. Zainteresowani mogli również wziąć udział w prelekcji Krystiana Kamińskiego o Kulturze Głuchych. Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lublinie wzięła udział w warsztatach poezji miganej, prowadzonych przez głuchego aktora - Arkadiusza Bazaka oraz warsztatach muzycznych z Hubertem Pyrgiesem z zespołu Chonabibe. Warsztaty te miały kontynuację również następnego dnia.

Kolejny dzień również obfitował w wiele wydarzeń. Były to warsztaty dla animatorów kultury, prowadzone przez Elżbietę Barszcz, Dyrektor SOSW im. Jana Pawła II w Lublinie, projekcja filmu fabularnego FISHEYE, w reż. Michała Szcześniaka oraz spotkanie z producentka filmu - Joanną Banach.

Trzeciego dnia, podczas finału projektu mogliśmy obejrzeć i wysłuchać występu młodzieży niesłyszącej, która podczas dwudniowych warsztatów przygotowała i opracowała własny utwór muzyczny, co udowodniło, że wszelkie ograniczenia istnieją tylko w nas samych i warto je przezwyciężać. Wszystkie spotkania były tłumaczone na lub z PJM.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Link do występu

Z lewej strony mężczyzna, z prawej dwie kobiety
Mężczyzna w granatowym swetrze