Za nami piątkowy wernisaż wystawy akwareli i rysunku Kazimierza Kraczonia "(Nie)zapomniane miejsca". Kazimierz Kraczoń to lubelski artysta - architekt, rysownik i akwarelista. W swoich akwarelach najchętniej ukazuje piękno rodzinnego miasta, a także wyjątkowość architektury polskiego pogranicza. Lubi pracować w plenerze, bo wtedy najlepiej można oddać atmosferę miejsca z jego niepowtarzalnym światłem, powietrzem, kolorem.

Zamiłowanie do rysunku zaowocowało także otwarciem autorskiej szkoły rysunku i malarstwa, w której od lat przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, a także prowadzi plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych.

Od wielu lat współpracuje z galeriami, uczestniczy w plenerach malarskich i rysunkowych. Swoje prace prezentował też na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest członkiem Izby Architektów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Akwarela starego dworku szlacheckiego wśród drzew
Na tle sciany i obrazów stoją kobieta i dwaj mężczyźni
Widok na galerię i zgromadzonych ludzi
Widok z góry na trwający wernisaż