Danuta Chlupowa, urodzona na Zaolziu, polska dziennikarka z okolic Czeskiego Cieszyna, autorka powieści wydanej w dwóch tomach „Podróż w niechciane” i „Droga ku nadziei” była naszym gościem 19 kwietnia 2024 roku. Lubelska promocja dylogii odbyła się tuż przed Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać opowieści na temat twórczych inspiracji pisarki i wspólnie wędrować drogą opisanej w książkach wojennej tułaczki bohaterów z Drogomyśla i Krotoszyna przez Lublin i Kraków aż po wschodnie rubieże ówczesnej Polski. Autorka, rzetelnie trzymając się faktów historycznych z okresu II wojny światowej, wprowadziła do swojej publikacji fikcyjne postaci, stawiając przed nimi ogrom wyzwań, z którymi przyszło im się mierzyć w tym trudnym czasie. Wkrótce ukaże się kolejna, szósta powieść Danuty Chlupowej.
Anna Rafalska

Kierowniczka biblioteki wita gościa
Dwie kobiety siedzą na fotelach przy stoliku
Zdjęcie sali z uczestnikami spotkania