Prywatna kolekcja zdjęć i przygotowane książki związane tematycznie z odwiedzanymi miejscami pozwoliły nam wirtualnie podróżować Przy Kawie. Zwiedziłyśmy Zamek w Dzikowie, który od XVI wieku był w posiadaniu rodu Tarnowskich herbu Leliwa. Spacerowałyśmy po krakowskim Rynku, zajrzałyśmy do „Piwnicy pod Baranami” i Bazyliki Mariackiej, gdzie znajdują się polichromie Matejki, jedno z największych dzieł malarstwa monumentalnego.

Muzeum Narodowe w Krakowie udostępnia ponad 60 obrazów oraz mnóstwo pamiątek wielkiego malarza, nie sposób więc było pominąć tę wystawę w Roku Jana Matejki. Odwiedziłyśmy Muzeum Czartoryskich, żeby na koniec zwiedzania stanąć przed „Damą z gronostajem”... i podziwiać jedyny obraz Leonardo da Vinci w Polsce. Na koniec wstąpiłyśmy do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Miło było przypomnieć sobie dzieła sztuki, które widziałyśmy dawno temu, jak też wyznaczać nowe kierunki podróży w nadchodzącym roku.
Anna Rafalska

cztery kobiety siedzą przy stole, na którym stoi kawa i leżą książki
Tyłem do obiektywu siedzą trzy kobiety, oglądają prezentację na tablicy multimedialnej
Przed uczestniczkami spotkania stoi kierowniczka biblioteki z książką