Pod koniec grudnia miała miejsce kolejna odsłona warsztatów ilustracji, na których naszymi gośćmi byli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Tym razem prowadziła je Karolina Błach - bibliotekarka i absolwentka malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Zadaniem uczestników było namalowanie ilustracji do baśni Hansa Christiana Andersena ,,Królowa Śniegu” w technice akwareli z użyciem specjalnego papieru, tuszu, cienkopisów i wosku ze świecy. Zadanie nie było łatwe, ale przy poradach, miłej atmosferze i ogromnej wyobraźni uczniów okazało się przede wszystkim świetną zabawą kolorami, płynącą farbą i swobodnym rysunkiem. Dzieci z dumą prezentowały swoje prace, na których doskonale udało im się stworzyć klimat baśni Andersena, gdzie lodowate zło walczy z ciepłem ludzkiego serca.

Dzieci oglądają prezentację poświęconą ilustracji
Bibliotekarka prowadząca zajęcia podczas kreatywnej pracy z dziećmi
Wybrane ilustracje do baśni "Królowa Śniegu" autorstwa dzieci
Jedna z prac uczestników ilustrująca baśń "Królowa Śniegu"