8 grudnia w Filii 34 odbył sie wernisaż wystawy fotograficzno-literackiej "Barwny wszechświat". Autorami prezentowanych prac są uczestnicy zajęć Pracowni Fotogrfaii Tradycyjnej i Cyfrowej oraz Pracowni Dziennikarsko-Literackiej prowadzonych przez Annę Asyngier-Kozieł w Młodzieżowym Domu Kultury 'Pod Akacją" w Lublinie. Młodzi artyści tworząc swoje prace inspirowali się postacią Mikołaja Kopenika.

Patron roku 2023 jest osobowością niezwykle inspirującą zważywszy nie tylko na jego dokonania naukowe ale szeroko zdobytą wiedzę i mnogość zainteresowań. Prezentowane fotografie to wyobrażenia młodzieży o tym jak wygląda wszechświat, galaktyki, planety, gwiazdy a ich autorami są Paulina Grygoruk, Joanna Kozieł, Maja Sudolska, Isabela Wojczal, Jarosław Marcinek, Kuba Piątkowski i Kacper Ryczek. Natomiast wśród prac literackich znalazły się relacje ze spotkania i wywiad z Kopernikiem, fragmenty pamiętnika czy utwory poetyckie, których autorami są Martyna Elerd, Alicja Gawryluk i Michał Konopik. Miłym akcentem podczas wernisażu była, przygotowana przez młodzież, inscenizacja prezentowanyh na wystawie utworów literakich. Wystawę w Filii 34 można oglądać do końca grudnia. Zapraszamy serdecznie.

Wnętrze Filii nr 34 - twarcie wystawy fotograficzno-literackiej "Barwny wszechświat"
Młodzież czyta fragmenty prac inspirowanych życiem Mikołaja Kopernika
Publiczność zgromadzona podczas wernisażu we wnętrzu biblioteki
Fragment wystawy - fotografie i obrazy prezentujące kosmos oraz teksty literackie inspirowane działalnością Kopernika