Kamil Jerzyk, autor prezentowanej w Filii nr 34 wystawy ilustracji "Między słowami III. Baśnie i legendy" przeprowadził dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej im. Boleslawa Chrobrego warsztat ilustracji. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentowane po raz pierwszy prace będące ilustracjami książki "Baśnie i legendy" autorstwa Jacka Gryniewicza.

Uczestnicy warsztatów wykazali się doskonałą znajomością legend i baśni rozpoznając je na prezentowanych pracach artysty. Zadaniem uczniów po wysłuchaniu legendy o Leszku Czarnym było stworzenie do niej ilustracji. Do dyspozycji uczestnicy spotkania mieli przeźroczyste plastikowe płytki, farby akrylowe i markery. Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością i umiejętościami plastycznymi podczas tworzenia własnych prac. Dziękujemy dzieciom za przybycie, a Kamilowi Jerzykowi za przeprowadzenie warsztatu i podzielenie się z nami swoją pasją i miłością do malowania.

Artysta pokazuje grupie dzieci swoje prace
Widok ogólny na salę filii
Dzieci pracujące przy stole
Artysta tłumaczy technikę pracującemu chłopcu