Z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola Króla Maciusia I. Podczas spotkań najmłodsi opowiedzieli o swoich najlepszych pluszowych przyjaciołach. Za co ich tak lubią, jak spędzają wspólnie czas i dlaczego nie wyobrażają sobie, aby nie mieć pluszowego misia.

Przedszkolaki dowiedziały się również wielu ciekawostek o niedźwiedziach. Zaczynając od niedźwiedzia, brunatnego poprzez polarnego, himalajskiego, pandę wielką, aż po wargacza leniwego i wielu innych. Na koniec każde dziecko otrzymało odznakę "Przyjaciel misiów". Oczywiście podczas takiego święta nie mogło się obyć bez przyjęcia na cześć wszystkich pluszowych niedźwiadków. Wielka feta odbyła się w przedszkolu Król Maciuś I, podczas której dzieci odśpiewały sto lat, rozpakowywały prezenty, dmuchały balony i wspólnie z misiami świętowały.

Bibliotekarki prowadzą zajęcia z dziećmi z okazji Dnia Pluszowego Misia
Zajęcia ruchowe z dziećmi w bibliotece
Dzieci oglądają film animowany o niedźwiedziu
Bibliotekarka z pluszowym misiem na kolanach rozmawia z siedzącymi przed nią dziećmi