Kasetka z biżuterią i katalog

W październiku Klub Seniora "Felin" w Filii 36 miał zaszczyt gościć panią Dorotę Gulbierz założycielkę pracowni artystycznej Gulbierz. Artystka opowiedziała o swojej pracy, która jest jednocześnie jej pasją, o projektowaniu i tworzeniu wspaniałej biżuterii z ceramiki. Wytwarzanie wyrobów z ceramiki to proces wielotygodniowy i wieloetapowy, jednak efekt końcowy zachwycający, o czym mogli się przekonać uczestnicy spotkania.

Dorota Gulbierz tworzy biżuterię będącą połączeniem kolorowej, złoconej ceramiki ze srebrem. Tworząc swoje prace pani Dorota realizuje swoje pasje: malarską, rzeźbiarską i projektową. Wypracowała autorską technikę reliefu ceramicznego, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Skąd czerpie pomysły? Jak sama pisze: "Inspiracją prezentowanych kolekcji jest świat roślin i zwierząt, architektura, malarstwo, sztuka wielkich mistrzów i człowiek w podróży również tej, zwanej życiem".

Biżuteria rozłożona na stole w kilku kasetkach
cztery kobiety oglądające biżuterię
Prowadząca stoi przy stoliku, na którym są rozłożone kasetki z biżuterią
Siedzące przy stole seniorki i mówiąca prelegentka
Dłoń trzymająca kameę
Prowadząca pokazuje biżuterię
Biżuteria Doroty Gulbierz była prezentowana na wielu wystawach w Polsce i na świecie. W 2014 roku artystka otrzymała Nagrodę Główną w Konkursie Publiczności Ambermart oraz w 2015 roku Wyróżnienie w Konkursie Ambermart.