Cztery kobiety podczas zajęć z wykorzystaniem tableta

We wrześniu seniorzy wzięli udział w spotkaniu z okazji Roku Stanisława Lema. Uczestnicy zajęć eksplorowali świat Lema dzięki wystawie Lem oraz wystawie interaktywnej Bajki robotów – eksploratorium Stanisława Lema w bibliotece. W czasie zajęć wykorzystaliśmy roboty Photon i Genibot, płytkę Makey Makey kostki Merge Cube i książki AR: Bugs, IDinasaur, O wilku, który nie zjadł nikogo, O księciu, który dostał kosza i Mały Książę. Seniorzy poznali narzędzia pomagające w nauce programowania i obejrzeli film dokumentalny o Stanisławie Lemie.

Prowadzenie zajęć: Elżbieta Nawrocka i Katarzyna Stępień.
Wystawę Bajki robotów – eksploratorium Stanisława Lema w bibliotece przygotowali pracownicy Filii nr 6 oraz Filii nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
Wystawę Lem przygotowała Zuzanna Kaczorowska z Filii nr 5 MBP.

Dwie kobiety mówiące do publiczności
Seniorzy oglądający wystawę
Publiczność oglądająca wystawę
Seniorzy oglądający książki