image 01011 października w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy "Przez światło i powietrze". Autor obrazów, Michał Jasiewicz, jest absolwentem Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Od 1998 roku pracuje jako architekt i urbanista w ramach rodzinnej „Autorskiej Pracowni Projektowej Architektura”. Pracę zawodową łączył od początku z pasją tworzenia. Z czasem malarstwo akwarelowe stało się równorzędnym zajęciem a jego prace zaczęły być prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. Podróżuje, prowadzi warsztaty malarskie i sesje malowania akwareli na żywo zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest regularnym uczestnikiem międzynarodowych wydarzeń poświęconych akwareli. Publikacje o jego twórczości pojawiają się w prasie branżowej (Art of watercolour, Pratique des Arts, Artysta i Sztuka).
Wystawę można oglądać do 15 listopada.
Trzy sztalugi z obrazami
image_005.jpg
Trzy sztalugi z obrazami
Plakat zapowiadający wystawę i jeden obraz