Wirtualna Wędrówka Wirtuozów - bezpłatna aplikacja do pobrania!

czwartek, 31 grudzień 2020 - piątek, 30 kwiecień 2021

Bezpłatna, edukacyjna, multimedialna aplikacja dla dzieci i młodzieży do pobrania na komputer, tablet i smartfon! Aplikacja pełni funkcję edukacyjnej platformy w oparciu o muzyczną mapę lubelskiego Czechowa.

poniedziałek, 04 styczeń 2021 - środa, 30 czerwiec 2021

Pomoc dla Wiktorii Bednarz

środa, 13 styczeń 2021 - piątek, 30 kwiecień 2021

Rok Lema 2021

środa, 20 styczeń 2021 - piątek, 26 luty 2021

We wrześniu tego roku minie 100 lat od urodzin we Lwowie polskiego pisarza gatunku hard science fiction Stanisława Lema.
Twórczość tego wielkiego filozofa, futurologa oraz krytyka, porusza tematy takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych czy miejsce człowieka we Wszechświecie.

Denis Diderot: krytyka artystyczna jako dzieło sztuki

środa, 27 styczeń 2021 05:30 pm

Inne

Denis Diderot był jednym z największych umysłów Oświecenia, wszechstronnym człowiekiem pióra i motorem napędowym jednego z największych osiągnięć intelektualnych epoki, Encyklopedii. Był też krytykiem sztuki.

Kultura i wiedza w sieci - #zostańwdomu

czwartek, 28 styczeń 2021 - piątek, 29 styczeń 2021

Z przykrością ponownie zamknęliśmy nasze biblioteki.  Jednak nie porzucamy naszych Czytelników i podobnie jak wiosną proponujemy zwiedzanie muzeów, oglądanie spektakli teatralnych ale też i czytanie bezpłatnych e-booków i audiobooków. W poniższym artykule przypominamy zebrane linki do dostępnej bezpłatnej kultury.

Informujemy, że dostępne dla naszych Czytelników kody do usługi Legimi można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00

telefonicznie i mailowo w filii, do której Państwo są zapisani.

Festiwal Słowa i Obrazu

czwartek, 28 styczeń 2021 - czwartek, 25 luty 2021

XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie organizują X edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Wyobraźnia bez granic”.

Kukiełki, pacynki, marionetki - moja ulubiona postać z bajki

czwartek, 28 styczeń 2021 - piątek, 12 marzec 2021

Filia nr 37 Niejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs ma na celu:

- popularyzację twórczości literackiej wśród dzieci,

- pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności dzieci,

- zapoznanie dzieci z różnorodnymi technikami plastycznymi.